בורסת ת"א

בלנדר גייסה 55 מיליון שקל בשלב המוסדי

חברת האשראי החוץ בנקאי השלימה את השלב המוסדי לפי שווי של 280 מיליון שקל לפני הכסף, ותנסה לגייס עוד 15 מיליון שקל בשלב הציבורי; בלנדר אינה רווחית, אך היא אמורה לעשות קפיצת מדרגה בפעילות עם קבלת רישיון לבנק דיגיטלי באירופה

עירית אבישר 18:2713.01.21

חברת האשראי החוץ בנקאי בלנדר השלימה אתמול (ג') את השלב המוסדי בהנפקתה, וגייסה 55 מיליון שקל לפי שווי של 280 מיליון שקל לפני הכסף.  

החברה תקיים בשבוע הבא את השלב הציבורי, ובו תנסה לגייס 15 מיליון שקל נוספים. בעבר פורסם כי החברה מתכננת להנפיק לפי שווי של 700 מיליון שקל, אולם גם הנפקה זו מגלמת לחברה שווי לא נמוך של פי 20 על הכנסותיה.

 

 

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

 

בלנדר, שבשליטת משפחת אביב (40%) עוסקת בתחום האשראי הצרכני. בחברה בעלי מניות נוספים, בהם קרנות ההשקעה בלומברג ואלפא דיגיטל, קבוצת ידיעות אחרונות, וכן גיורא עופר ויעל גיט. הכסף שיגויס ישמש לצורך מהלכים של הרחבת פעילות החברה, בראשם קבלת רשיון לפעילות של בנק דיגיטלי באירופה, וכן לצורך הקמת פלטפורמת הלוואות משותפת עם בנק הפועלים למתן הלוואות ללקוחות בבתי העסק (מהלך שנמצא לקראת חתימה על הסכם בין הגופים). את ההנפקה הובילו פועלים אי.בי.אי, אפסילון חיתום ואקטיב.

 

מאז הוקמה החברה בשנת 2014 היא העניקה הלוואות בהיקף של 670 מיליון שקל ב-30 אלף הלוואות בישראל, ליטא ולטביה. נכון להיום בלנדר אינה רווחית, ולאורך שנות פעילותה צברה הפסד של מעל ל-50 מיליון שקל. את המחצית הראשונה של 2020 היא סיימה עם הפסד של 4.6 מיליון שקל לעומת הפסד של 5.5 מיליון שקל. כתוצאה מההפסדים עומד ההון העצמי של בלנדר על 3.2 מיליון שקל בלבד. בשורת ההכנסות היא רושמת צמיחה: הכנסותיה במחצית הראשונה של 2020 עמדו על 7.1 מיליון שקל לעומת 4.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019, קרי מדובר בעלייה של 45%.

 

בלנדר מצטרפת לטרנד הנפקות של השחקנים החוץ בנקאיים. לפני מספר חודשים השלימה מימון ישיר הנפקה בבורסה, ולאחרונה פורסם בכלכליסט כי חברת הלוואות העמית לעמית (P2P) טריא נמצאת גם כן בתהליך של כניסה לבורסה דרך השלד הבורסאי לוזון נדל"ן.

 

קבוצת ידיעות אחרונות היא בעלת מניות בבלנדר

x