$
בורסת ת"א

פועלים שוקי הון השקיעה 115 מיליון שקל בחברת התחדשות עירונית

זרוע ההשקעות של בנק הפועלים רכשה 5% מחברת אקו סיטי והעמידה אשראי לחברה, שישמש לפיתוח תיק הפרויקטים שלה; פועלים שוקי הון תהיה זכאית להמיר את האשראי ל-15% נוספים ממניות אקו סיטי

גולן חזני 13:2104.01.21

עסקה נוספת לפועלים שוקי הון, הפעם בתחום ההתחדשות העירונית. זרוע ההשקעות של בנק הפועלים השלימה השקעה של 115 מיליון שקל ברכישת 5% ומתן מסגרת אשראי לחברת אקו סיטי.

פועלים שוקי הון, המנוהלת בידי קובי שלום, תרכוש 5% ממניות אקו סיטי ותהיה זכאית להמיר את האשראי ל-15% נוספים ממניות החברה, כך שבסופו של דבר תחזיק ב-20% מהמניות.

 

קובי שלום, מנכ"ל פועלים שוקי הון קובי שלום, מנכ"ל פועלים שוקי הון צילום: אוראל כהן

 

 

האשראי שיעמיד פועלים ישמש למימון ההון העצמי הנדרש לפיתוח תיק הפרויקטים של החברה. אקו סיטי מבצעת עשרות פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית (תמ"א 38) בגוש דן. החברה מצויה בבעלות שגראווי לייבוביץ' ואהרון שפירא והמנכ"לים המשותפים הם אילי בר ודודו רשף.

 

החברה הוקמה ב-2009 ופועלת באמצעות שתי חברות בנות, אחת מרכזת את פעילות היזום והשנייה את תחום הביצוע. החברה מעסיקה 40 עובדים.

 

ערן גרשט, מנהל ההשקעות הישירות בפועלים שוקי הון, אמר כי "העסקה ממחישה את היכולות שלנו בביצוע עסקאות מורכבות, המשלבות חוב עם מרכיב אקוויטי, שנותנות מענה לצרכים של חברה דוגמת אקו סיטי בתקופה של צמיחה מואצת ותנופת פיתוח משמעותית. לחברה תזרים עסקאות גדול ואיכותי ואנחנו מאמינים שהמימון שאנחנו מעמידים לה יסייע בחיזוק מעמדה כחברה מובילה וכתוספת מבטיחה לתיק ההשקעות שלנו".

x