$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בן משה הגיש ערעור על הזכייה של רמי לוי בעסקת ישראייר

דור אלון שבשליטת מוטי בן משה טוענת שבסיבוב הקודם של בחירת הרוכש, ההצעה שלה הייתה הגבוהה ביותר; בסיבוב השני זכה רמי לוי, שהציע לרכוש את חברת התעופה ב-162 מיליון שקל, בזמן שדור אלון הציעה סכום של 168 מיליון שקל

גולן חזני 15:1231.12.20

מוטי בן משה וחברת דור אלון שבשליטתו הגישו לפני שעה קלה (יום ה') ערעור לבית המשפט העליון על ההחלטה לא לבחור בבן משה כרוכש של חברת התעופה ישראייר.  

דור אלון טוענת שבסיבוב הקודם של הבחירה, ההצעה שלה הייתה הגבוהה ביותר אבל יגאל דמרי קיבל אפשרות להגדיל את הצעתו לאחר הזמן שנקבע לכך. 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

 

דברים אלה נדחו על ידי בית המשפט המחוזי, כשהשופט חגי ברנר קבע כי יש לקיים סבב התמחרות אחרון בין המציעים, שבו זכה לבסוף רמי לוי שהציע לרכוש את ישראייר תמורת 162 מיליון שקל.

 

בן משה - באמצעות משרד עורכי הדין מטרי, מאירי ושות' - ביקש מבית המשפט העליון להורות על ביטול ההחלטה של השופט ברנר, ולקבוע את זהות הזוכה במכרז על רכישת ישראייר מבין ההצעות שהוגשו במועד – כלומר, עד 14 בדצמבר 2020, או לחלופין להורות לבית המשפט המחוזי לקבוע זאת.

 

בבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד רונן מטרי ממשרד מטרי מאירי טוען בן משה כי הצעתה של דור אלון היתה טובה באופן מובהק מזו של רמי לוי, וכי ההחלטה של השופט ברנר היתה נגועה בסתירה פנימית חמורה. זאת משום שמצד אחד, ברנר פסל את ההצעה המאוחרת שהגיש יגאל דמרי - יומיים אחרי המועד האחרון שבו נקב עו"ד אופיר נאור, הנאמן מטעם בית המשפט לאיי.די.בי - משום שהוגשה באיחור תוך ניסיון לקנות יתרון בלתי הוגן כלפי שני המציעים האחרים, דור אלון וקבוצת רמי לוי; ומצד שני, במקום לבחור את הזוכה במכרז מבין ההצעות שהוגשו במועד - הורה לקיים סבב נוסף של הצעות ." בית המשפט המחוזי רוקן בכך מתוכן את ההליך הסופי של המכרז על רכישת ישראייר, ופגע פגיעה אנושה במציעים שעמדו בכללי ההליך, ובראשם בדור אלון", נכתב בערעור.

 

בינתיים הודיע השופט חגי ברנר בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כי נוכח העובדה שעמדת הנאמן עו"ד נאור ועמדת מחזיקי אג"ח ט' זהה, ובהתחשב בכך שדור אלון לא הגישה התנגדות להחלטתו של עו"ד נאור ולא ביקשה עיכוב של ביצוע ההחלטה, הדיון בבית המשפט ביום ראשון יבוטל והוא ימתין לעמדת הכנ"ר עד מחר ב-14.00, ואם היא תהיה באותה עמדה, הוא יכריז על רמי לוי כזוכה.

 

x