$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

התופעה שעלולה להרוס את ההתאוששות הכלכלית ב-2021

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט, פרק 134: שתי תופעות בולטות בשווקים בשנה החולפת, שתיים שילוו אותנו ב-2021 ועוד איום אחד, שאם יתממש, ישנה את כל התוכניות

שי סלינס 19:3331.12.20

אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון - 2021 תהיה שנת ההתאוששות. כרגע, לפי רוב ההערכות, ולא אלו מתחום הכלכלה, לקראת המחצית השנייה של השנה אוכלוסיית העולם צפויה להתחיל להתגבר על נגיף הקורונה - בעזרת החיסונים וחסינות העדר.

 

 

 

 

עם זאת, ולמרות הנחת בסיס זאת עליה מתבססים רוב הכלכלנים - קשה להאמין שלא יהיו הפתעות. הנגיף יכול לתעתע שוב בכולם ולחזור בצורה של מוטציות ולייצר משבר בריאותי חדש, החובות האדירים של הממשלות עשויים להכביד ולבנות משבר חוב עולמי ואפילו ברז האשראי עלול להיסגר ולהכביד על ההתאוששות. כרגע הכסף הזול שנכנס לחשבונות בארץ ובעולם מסייע לרובנו לשרוד את המשבר אבל אין ספק כי החזר החוב יימשך עשרות שנים. 

 

אולם מעבר לכל הגורמים אשר עשויים לפגוע בהתאוששות הכלכלית שתבוא בעקבות ההתאוששות הבריאותית - עומדים המחירים - האינפלציה. הצורה והדרך שבה המשק יחזור לשגרה - יקבעו כיצד תיראה העלייה במחירים ב-2021. אם העלייה תהיה מתונה אז או אפילו קרובה לאפס - לא תהיה בעיה. אולם אם האינפלציה תרים ראש - הבנקים המרכזיים יצטרכו לפעול ואז כל ההתאוששות הכלכלית תעמוד בסימן שאלה.  

 

אז לכבוד סיום 2020, בחרנו בפרק ה-134 של הפודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד - מספר תופעות בולטות בשווקים בשנה החולפת ועוד 2 תופעות שילוו אותנו ב-2021. 

 

האזנה נעימה

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x