$
בורסת ת"א

ישראכרט מתנתקת מבנק הפועלים: מקטינה מסגרת אשראי של 2.5 מיליארד שקל

המירה את הסכום במסגרות אשראי מבנקים אחרים לטווח קצר יותר; עתה, נותרו לישראכרט מסגרות אשראי בפועלים בהיקף של 3 מיליארד שקל; המהלך צפוי להוביל לירידה של 10% בהוצאות המימון, כשבחברת כרטיסי האשראי מציינים כי הריבית במסגרות החדשות נמוכה יותר; מעתה לישראכרט יש מסגרות אשראי מכל חמישה הבנקים הגדולים

עירית אבישר 15:1829.12.20

חברת כרטיסי האשראי ישראכרט ממשיכה בתהליך הניתוק מבנק הפועלים, לשעבר בעלת השליטה בה. היום הודיעה ישראכרט כי המירה מסגרת אשראי מבנק הפועלים של 2.45 מיליארד שקל במסגרות חדשות מבנקים אחרים, בהיקף של 2.55 מיליארד שקל.

 

בישראכרט מציינים כי המסגרות החדשות הן לטווח קצר יותר, ולכן הריבית בגינן נמוכה יותר. לפי הערכות, החלפת החוב תקטין את הוצאות המימון של חברת כרטיסי האשראי ב-10%.

 

 

לישראכרט כעת יש מסגרות אשראי מכל חמישה הבנקים הגדולים לישראכרט כעת יש מסגרות אשראי מכל חמישה הבנקים הגדולים צילום: Andrew Harrer

 

הוצאות המימון של ישראכרט עומדות על אזור ה-60 מיליון שקל בשנה. בעבר קיבלה ישראכרט מימון בעיקר מבנק הפועלים, ולאחר מהלך זה, שמצטרף למהלכים נוספים שביצעה החברה בנושא, היא כעת בעלת מסגרות אשראי מכל חמשת הבנקים הגדולים.

 

יחד עם זאת, בנק הפועלים עדיין מהווה גורם חשוב בתחום המימון, כשלישראכרט נותרו מסגרות אשראי בבנק בהיקף של מעל 3 מיליארד שקל.

 

ערן וקנין, סמנכ"ל הכספים של ישראכרט מסר: "המהלך מושלם לפני דרישת בנק ישראל מהבנקים לעמוד במגבלת לווה בודד גם ביחס לחברות כרטיסי האשראי, אשר היו מוחרגות מההוראה הבנקאית בעבר. מהלכים אלה של צמצום מסגרות האשראי מבנק הפועלים, ומנגד הגדלת מסגרות האשראי מבנקים אחרים מאפשרים לנו לגוון את מקורות האשראי, לתמחר בצורה טובה יותר את כלל השחקנים בשוק ובכך לתרום להוזלת עלויות המימון של החברה".

x