$
שוק ההון

דוראל נכנסת לפולין ותקים בה מתקנים סולאריים בעלות של כ-300 מיליון יורו

החברה דיווחה על רכישת מתקנים בהספק של כ-23 מגה וואט במדינה המוכנים להקמה, לצד 400 מגה וואט הנמצאים בשלבי ייזום שונים. יקי נוימן, מנכ"ל דוראל אנרגיה: "שמנו יעד להגיע לאלפי מגה וואט בפיתוח, שבהתאמה יובילו להכנסות ורווחים"

צלי גרינברג 17:0327.12.20
חברת דוראל אנרגיה דיווחה היום (א') כי חתמה על מזכרי הבנות לייזום פרוייקטים סולאריים בהספק כולל של כ-423 מגה-וואט בפולין. 23 מגה וואט מתוכם נרכשו על ידה באופן מלא ומוכנים להקמה והיתר נמצאים בשלבי ייזום שונים.

 

 

מזכרי ההבנות מכניסים את דוראל לראשונה לפעילות בפולין, ומכפילים את צבר הפרוייקטים שלה באירופה, עד עתה בהספק של 450 מגה-וואט פרוייקטים שהחברה פועלת להקמתם בשלבי ייזום שונים באיטליה.
יקי נוימן מנכ"ל דוראל יקי נוימן מנכ"ל דוראל צילום: דניאל שטרית

 

עלות רכישת והקמת כלל הפרוייקטים בפולין עומדת על כ-300 מיליון יורו, והתשואה מהם מוערכת בשוק האנרגיה המתחדשת בכ-9%-13%, בהתאם לתשואה המקובלת כיום ממתקנים דומים באירופה. ה-Ebitda השנתי, לפיכך, מוערך על ידי גורמים בשוק ההון בטווח של 27-39 מיליון יורו.

 

ההסכמים בפולין מעלים את צבר הפרוייקטים של דוראל להספק של כ-4,252 מגה וואט, מתוכם כ-523 מגה וואט בהפעלה, הקמה, או לקראת הקמה. דוראל מציינת בהודעתה, כי מחירי החשמל בפולין הם מהגבוהים באירופה וכי להערכתה ענף האנרגיות המתחדשות בפולין צפוי לצמוח בהיקפים משמעותיים בשנים הקרובות, לאחר שממשלת פולין קבעה יעד ייצור של כ-30% מאנרגיות מתחדשות עד שנת 2030.

 

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל אנרגיה, אמר ל'כלכליסט, כי "שוק האנרגיה המתחדשת הפולני צפוי לצמוח משמעותית בשנים הקרובות והוא יעד אסטרטגי של החברה כחלק מההתרחבות שלנו באירופה, לצד זו הנעשית בשוק הישראלי ובשלושת המדינות פנסילבניה, אינדיאנה ודאלוור בארה"ב. החברה שמה לעצמה יעד להגיע לאלפי מגה וואט בפיתוח, שבהתאמה יובילו לפרוייקטים פועלים המניבים הכנסות ורווחים, ותמשיך להרחיב פעילותה למדינות נוספות".

 

דוראל דיווחה לפני כחודש את תוצאותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2020, במסגרתם הציגה עלייה של 27% בהכנסות המתואמות, שעמדו על 21.8 מיליון שקל; מעבר לרווח תפעולי שעמד על 3.8 מיליון שקל; עלייה של 27.6% ב-EBITDA המתואם, שעמד על 20.4 מיליון שקל; ומעבר לרווח נקי שעמד על 2.5 מיליון שקל ברבעון.

 

דוראל אנרגיה, הנשלטת על ידי אלון קסל (23.07%) ודורון דודוביץ (23.07%) ומוחזקת על ידי חברות הביטוח והגמל מגדל וכלל (15.74%), נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 2.1 מיליארד שקל ומנייתה עלתה 97.98% מתחילת השנה.
x