$
בורסת ת"א

לקראת המיזוג לתוך פנטזי הבורסאית: ביו-מילק מתקדמת בפיתוח חלב מתורבת

החברה השלימה ניסוי שהעיד על יכולת ייצור שומן חלב בהספק גבוה ולאורך זמן; לפני כחודשיים חתמה ביו-מילק על הסכם מיזוג עם השלד הבורסאי פנטזי נטוורק, ולאחר השלמתו הצפויה בימים הקרובים תיסחר בבורסה בת"א

נורית קדוש 11:5513.12.20

ביו-מילק מתקרבת לייצור תעשייתי של חלב מתורבת. החברה השלימה ניסוי להגברת יעילות הפרשת רכיבי חלב ע"י התאים האחראיים לכך. בניסוי הוכח כי ניתן להאריך משך זמן הפרשת וייצור שומן החלב בהספק גבוה ולאורך זמן מבלי לאבד את כושר הייצור של תאי החלב, מ-24 שעות למשך שבועיים.  

בעקבות כך, תבחן החברה את יכולת התאים לייצר גם את שאר מרכיבי החלב. חלב מתורבת הוא פיתוח שבו מבודדים התאים שמייצרים חלב בעטין הפרה - לאחר שתאים אלו מבודדים, מעבירים אותם למכלי גידול, שם מפתחים את החלב המתורבת.

 

לפני כחודשיים חתמה ביו-מילק על הסכם מיזוג עם השלד הבורסאי פנטזי נטוורק - העסקה צפויה לצאת לפועל בימים הקרובים. במסגרת הסכם המיזוג, צפויה פנטזי נטוורק לרכוש 100% ממניות ביו-מילק וזאת בתמורה להקצאה של מניות וכתבי זכויות למניות של פנטזי נטוורק. בעלי המניות של ביו-מילק יחזיקו לאחר השלמת העסקה ב-65% ממניות פנטזי נטוורק, וכן יחזיקו בזכויות למניות, אשר בכפוף לעמידה באבני דרך עשויות להביא את האחזקה של בעלי מניות ביו-מילק לעד 74.99% ממניות החברה.

 

 מנכ"ל ביו-מילק, תומר אייזן מסר: ״תוצאות המחקרמקרבות אותנו בשלב נוסף לקראת עמידה באבני הדרך שהצבנו ל-2021 לקראת פיתוח מלא של המערכת לייצור חלב מתורבת״.

 

בשבוע שעבר, מינתה החברה את יעל רבהון-טימור, מייסדת ומנכ"לית אבוט ישראל לשעבר, כיועצת בכירה של אשר תכהן בוועדה המייעצת של החברה. קודם לכן, מונה פרופ' ברוס גרמן כחבר הוועדה המייעצת של ביו-מילק. פרופ' גרמן מכהן בחבר המנהלים של מספר איגודי החלב המשמעותיים בעולם ופרסם מאות מחקרים בתחום החלב ומרכיביו אשר זכו להכרה בינלאומית.

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

x