$
בורסת ת"א

עו"ד חגי אולמן מונה באופן זמני לייצוג מחזיקי האג"ח של אול-יר

הנאמן מינה את אולמן כדי לנסות להימנע מנזקים שעלולים להיגרם בעקבות מהלכים שתבצע בחו"ל אול-יר, שנכנסה לחדלות פירעון, בזמן שמחזיקי האג"ח בישראל עדיין לא בחרו מי ייצג אותם

יניב רחימי 10:2907.12.20

הנאמן למחזיקי האג"ח של אול-יר מינה באופן זמני את עו"ד חגי אולמן לייצוג המשקיעים מול חברת הנדל"ן האמריקאית, שנכנסה לחדלות פירעון.  

המינוי הזמני של אולמן יהיה בתוקף עד שמחזיקי אגרות החוב של אול-יר יתכנסו ויצביעו על זהות עורכי הדין וחברי הנציגות שייצגו אותם בהסדר החוב. 

יואל גולדמן, בעל השליטה באול-יר יואל גולדמן, בעל השליטה באול-יר

 

 

לכלכליסט נודע שאולמן והנאמן משמרת חברה לנאמנויות, כבר מקיימים מגעים עם אול-יר ומנהלים עם החברה משא ומתן ביחס לחתימה על מסמך stand still במטרה לשמור עד כמה שניתן על האינטרסים של מחזיקי האג"ח בחברה, שכל נכסיה בארצות הברית.

 

לצורך העניין הנאמן שכר גם את שירותיו של עו"ד אמריקאי על מנת לקבל ייעוץ בהתאם לדין המקומי. כמו כן, במסגרת המגעים עם בעל השליטה באול-יר, יואל גולדמן, עלתה הדרישה למנות משקיף מטעם מחזיקי האג"ח שילווה את הפעילות של החברה בארצות הברית במהלך התקופה הרגישה שבה היא נמצאת.

 

 

עו"ד חגי אולמן עו"ד חגי אולמן צילום: טל שחר

 

 

לחברת אול-יר יש נושים מסוגים שונים בארצות הברית, חלקם מובטחים וחלקם בעלי חוב בכיר. החשש של מחזיקי אגרות החוב בישראל הוא מתרחיש שבו הנושים האמריקאיים ינצלו את העדיפות שיש להם להם מבחינה משפטית ואת "יתרון הביתיות" כדי להבטיח את החוב כלפיהם.

 

תרחיש של מימוש נכסים במחירי סוף עונה ומכירת נכסים במכירת חיסול (fire-sell) מהווה איום על מחזיקי אגרות החוב בישראל, ובייחוד על שתי סדרות האג"ח הלא מובטחות (סדרות ב' וד'), שעלולים למצוא את עצמם מול שוקת שבורה.

 

המטרה של הנאמן במינוי הזמני של אולמן היא לנסות למנוע נזקים שעלולים להיגרם במהלכים של אול-יר מעבר לים במהלך התקופה שבה מחזיקי אגרות החוב בישראל עדיין לא בחרו את אנשי המקצוע שייצגו אותם.

x