$
בורסת ת"א

אול-יר: נכשלו המהלכים לייצוב החברה

חברת הנדל"ן האמריקאית, שהאג"ח שלה נסחרות בתל אביבה הודיעה כי המגעים עם משקיע שיכל לספק לה הלוואה עלו על שרטון; גם מכירת שישה נכסים בהנחה של 20% לא צלחה, ואול-יר לא תוכל לפרוע את ההלוואה שקיבלה מקרן Mack

יניב רחימי 14:0106.12.20
תקוות שהתבדו: ביום חמישי האחרון שיתפה אול-יר את מחזיקי אגרות החוב שלה בישראל בשלושה מהלכים שנרקמים בארצות הברית במטרה לייצב את הספינה השוקעת ולאטום חלק מהחורים שנפערו בה. אלא שהיום (א') המשקיעים באגרות החוב של חברת הנדל"ן האמריקאית שבשליטת יואל גולדמן התבשרו שתקוותם הייתה לשווא.  

המהלך הראשון שאול-יר ביקשה להוציא אל הפועל היה מכירת שישה נכסים שהשווי שלהם בספרים עומד על 91.8 מיליון דולר בתמורה ל-74 מיליון דולר. הנכונות של אול-יר לבצע מכירה תחת לחץ (Fire-Sell) נובעת מהצורך של החברה במקורות לצורך תשלום לקרן Mack,שדרשה 7.5 מיליון דולר על מנת להאריך ב-60 יום את הלוואת המזנין שהעמידה לאול-יר בהיקף של 65 מיליון דולר. 

נכס של אול-יר נכס של אול-יר

 

לנוכח העובדה שהעסקה למכירת ששת הנכסים כשלה, על אף ההנחה של 20% שהייתה מגולמת בה, גם הלוואת המזנין שקשורה לשלב ב' של הנכס דניזן-בושוויק הועמדה לפירעון מיידי ולא הוקמה מחדש. אול-יר ציינה שקרן Mack כבר פרסמה ברבים הודעה על העמדת מלוא זכויות ההשתתפות ב-Evergreen Gardend I LLC המחזיקה בנכס למכירה פומבית.

 

כמו כן, גם המגעים של אול-יר עם המשקיע שהעמיד לתאגיד בבעלותה הון מועדף של 35 מיליון דולר, ובנוסף הלוואה של 55 מיליון דולר לתאגיד שמחזיק בקרקע בגואנוס, עלו על שרטון. היות ששני הצדדים לא הגיעו להסכמות ביחס לשינוי תנאי המימון ועל הסכמות המשקיע לוותר על זכויותיו לסעדים. ההלוואה על סך 55 מיליון דולר לתאגיד שמחזיק ב-Smith St (הקרקע בגואנוס) עומדת לפירעון מיידי, וכן עומדים למשקיע כל הסעדים מכוח הסכמי המימון וההון המועדף עימו.

x