$
בורסת ת"א

אהרון פרנקל ממשיך בהשתלטות על גב ים: רכש ממגדל 5.1% ממניות החברה

הרכישה - תמורת 287 מיליון שקל; איש העסקים מחזיק עתה ב-16.1% ממניות גב ים; מתכנן להשלים עסקאות נוספות שבסופן יוכל להגיע לאחזקה בשיעור של כ-35%, ולהפוך לבעל זכויות ההצבעה הגדול ביותר בחברה; בכך יוכל להשפיע גם על הרכב הדירקטוריון

גולן חזני 14:5501.12.20

איש העסקים אהרון פרנקל ממשיך להגדיל את אחזקותיו בחברת הנדל"ן גב ים, מקבוצת נכסים ובניין. אתמול דיווחה גב ים לבורסה כי פרנקל השלים רכישת 5.1% ממניות גב-ים מידי קבוצת הביטוח מגדל, במסגרת הסכם שנחתם בסוף אוקטובר 2020. זאת, תמורת 287 מיליון שקל.

 

בנוסף, דיווחה גב-ים, פרנקל רכש בימים האחרונים בבורסה מניות נוספות, המהוות כ-0.6% מהון החברה, תמורת כ-35 מיליון שקל והגיע לאחזקה של 16.1%.

 

אהרון פרנקל - מתכנן להגיע לאחזקה של 35% מגב ים אהרון פרנקל - מתכנן להגיע לאחזקה של 35% מגב ים צילום: ויקיפדיה

 

 

עוד נודע כי השבוע מתכוון פרנקל להשלים את שלב א' בעסקה עם מגדל ולרכוש עוד כ-5.1 מיליון מניות נוספות בתמורה ל-132.6 מיליון שקל, שיקנו לו בעלות בפועל על מניות גב ים בשיעור של כ-18.5% מהון המניות של החברה. מחיר הרכישה של שלב א' בעסקת מגדל עומד על 26 שקל למניה.

 

לצד זאת, לפרנקל יש הסכמים עליהם חתם בשבועות האחרונים עם קבוצת גזית גלוב של חיים כצמן, הפניקס והראל, לרכוש מהם את אחזקותיהם במניות גב ים, באופן שלאחר השלמת העסקאות יוכל להגיע לאחזקה בשיעור של כ-35%, ובכך להפוך לבעל המניות הגדול בחברה, לצד קבוצת נכסים ובניין, המחזיקה בכ-29.9% ממניות גב ים.

 

על פי הערכות, בכוונת פרנקל להמשיך בשבועות הקרובים להגדיל את השקעתו בגב ים ולממש את ההסכמים שנחתמו לאחרונה. עם זאת, נראה כי בכוונת פרנקל לפעול תוך שיתוף פעולה עם נכסים ובניין, ועם בעלי המניות בגב ים, מתוך מטרה ברורה של השבחת ערכה של החברה והצפת ערך באמצעות מימוש הפוטנציאל הגלום בחברה.

 

עם מימוש ההסכמים הנ"ל ,יהפוך פרנקל גם לבעל זכויות ההצבעה הגדול ביותר בחברה ובכך יוכל להשפיע גם על הרכב הדירקטוריון ולהוות נדבך חשוב בגיבוש האסטרטגיה העסקית של החברה.

x