$

מנועי הכסף

האם להתכחש היום לביטקוין זה כמו לזלזל בפייסבוק לפני 10 שנים

פודקאסט מנועי הכסף פרק 129 - כמה מטבעות ביטקוין יש בעולם, האם ומתי לא יהיו עוד, האם בכל זאת יש משמעות שונה למחיר השיא של ימים אלו וכיצד אם בכלל הפכה התופעה למיין סטרים

שי סלינס 18:0726.11.20

שוב זה קורה. הלופ של הביטקוין חזר. זה מתחיל כששער הביטקוין קורס בעשרות אחוזים, קופצים מאמרים וניתוחים שהתפוצצה הבועה שנקראת מטבעות דיגיטליים, מספידים את הביטקוין ואומרים שהוא משמש רק לרכישות נשק וסמים. ואז בדיוק כשכולם מסכימים שחלף זמנו - המחיר נוסק, מגיע לשיאים חדשים וכן - מתחיל שוב הדיון על כמה הוא חשוב וכמה הוא חלק מהעתיד של הכלכלה.

 

 

 

 

בימים אלה המטבע המבוזר חצה כבר את מחיר 19,000 דולר והתקרב לרמות השיא של 2017. באותו רבעון מטורף אחרון, לפני שלוש שנים, המטבע נסחר סביב שווי של 20 אלף דולר לרגע מדוד - לפני הנפילה שלא איחרה להגיע. השווי הנוכחי מגלם לא רק התאוששות מרהיבה מאותה תקופה, אלא זינוק של פי 4 מאז חודש מרץ והתפרצות מגפת הקורונה.

 

בפרק ה-129 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד ניסינו לסנן רעשי רקע ולהמקד בעובדות. כמה מטבעות ביטקוין יש בעולם, האם ומתי לא יהיו עוד, האם בכל זאת יש משמעות שונה למחיר השיא של הביטקוין וכיצד אם בכלל הפכה התופעה למיין סטרים.

 

בפרק התארח בן סמוחה מייסד אתר התוכן CryptoJungle וכותב טורים לכלכליסט.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 צילום: אוראל כהן

 

x