$
בורסת ת"א

ישראל קנדה רכשה את רשת המלונות טמרס תמורת 155 מיליון שקל

מלון דניאל בהרצליה לא נכלל בעסקה; ההסכם כולל את מלון דניאל ים המלח ואת הסכמי הניהול של מלונות מותג ווסט בתל אביב ובאשדוד - סכום נוסף של 14 מיליון שקל מותנה בביצועי מלונות ווסט

גולן חזני 09:5925.11.20

עסקת מלונות טמרס נחתמה: ישראל קנדה רכשה את רשת המלונות - ללא מלון דניאל בהרצליה - תמורת 155 מיליון שקל. סכום נוסף של 14 מיליון שקל ישולם לפי ביצועי שני מלונות ווסט שבניהול הרשת. המו"מ לרכישה נחשף בלכליסט. 

הרכישה נעשית באמצעות ישראל קנדה מלונות, החברה הבת של ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר.  ראובן אלקס מנכ"ל חברת המלונות של ישראל קנדה מחזיק גם ב-20% ממניותיה.

 

עיסקה כוללת את רכישת מלון דניאל ים המלח הכולל 302 חדרים ואולם כנסים של 800 איש; הסכמי הניהול של מלונות ווסט אשדוד ו-ווסט תל אביב; מערכות המידע והשיווק של רשת טמרס מידי איש העסקים פויו זבולודוביץ'. 

 

מלון ווסט אשדוד השוכן על חוף הים כולל 113 סוויטות ברמה של 5 כוכבים והתפוסה בו מעל 70%.  מלון ווסט תל אביב השוכן צמוד למתחם סי אנד סאן כולל 65 סוויטות בגודל של כ-45 מ"ר כל אחת המשקיפות לחוף ימה של תל אביב . הכנסות הפעילות הנרכשת עמדו ב-2019 על 150 מיליון שקל - ה-EBITDA עמד על 0.5 מיליון שקל.

 

טמרס מחזיקה במחצית ממלון דניאל בהרצליה כשבמחצית השניה מחזיק המלונאי ראובן אלה ואשר נמצא על קו החוף בהרצליה עם 212 חדרים. מלון זה לא נרכש, ככל הנראה משום שלא הגיעו להסכמות עם עם אלה. עובדה זו גרמה למחיר להיות מופחת משמעותית משווי 300 מיליון שקל שהוערך תחילה. הרשת הנרכשת כוללת חוב פיננסי של 110 מיליון שקל שנכלל במחיר, כך שישראל קנדה תשלם בפועל 45 מיליון שקל. 

 

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה בישראל קנדה מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה בישראל קנדה צילום: אוראל כהן

 

 

זבלודוביץ', מעשירי יהודי בריטניה, הוא מיליארדר יהודי-פיני, שמרכז עסקיו בלונדון. הוא מוכר בארץ גם כבנו של מייסד סולתם, שלמה זבלודוביץ', ממנו ירש את הונו. לאחר הרכישה תנהל ישראל קנדה מלונות 1,350 חדרי מלון תוך שנה בלבד מאז שהוקמה. בימים אלה מנצלת הרשת את משבר הקורונה שפגע בה לשיפוץ בתי המלון שלה.

 

ראובן אלקס מנכ"ל ושותף בישראל קנדה מלונות מסר: "המלונות של טמרס המצטרפים לקבוצה, הינם מלונות אטרקטיביים בעלי פוטנציאל השבחה גבוה. הרכישה מהווה קנייה אסטרטגית ומשלימה פריסה ונוכחות משמעותית על מפת הנופש בישראל גם בים המלח וגם על חוף ימה של תל אביב. אנו מאמינים כי עם אסטרטגית הbetter and different בשיתוף הנכסים האסטרטגיים של הקבוצה וניצול הזדמנויות מעניינות בשוק לאור התקופה נוכל להיות חוד החנית של ענף התיירות בשנים הקרובות".

 

פויו זבלדוביץ הבעלים של רשת טמרס מסר: "אני שמח עם השלמת העסקה ומאמין שישראל קנדה מלונות תצמיח ותפתח את הנכס החשוב הזה, הן לטובת הציבור והן לטובת התיירות בישראל. במשך 25 שנות פעילותינו במלון השקענו בפיתוח התשתיות, בהרחבת השירותים ושיפרנו באופן מתמיד את עוצמת החוויה עבור הלקוחות. אנו מעבירים נכס מצוין וחזק ומאחלים לרוכשים הצלחה גדולה".

 

x