$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

האחים נקש, רוזן וטוכמאייר במגעים לרכישת דוניץ

ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, והאחים נקש, נמצאים במשא ומתן מתקדם עם משפחת דוניץ לרכישת חברת הנדל"ן שבשליטתה, לפי שווי של 600-550 מיליון שקל — דומה לשווי השוק הנוכחי של דוניץ

גולן חזני 07:0417.11.20

שיתוף פעולה שלישי בתוך שנה וחצי: ישראל קנדה והאחים נקש, בשיתוף יזם הנדל"ן רז עודד, מנהלים מגעים מתקדמים לרכישת חברת הנדל"ן הציבורית האחים דוניץלפי שווי של 600-550 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

האחים דוניץ עוסקת בייזום, בנייה ומכירת פרויקטי נדל"ן למגורים, נמצאת בשליטת בני משפחת דוניץ (51.32%) ונסחרת בשווי של 550 מיליון שקל. זאת, לאחר עלייה של 22% במניה מתחילת החודש, וירידה של 11% מתחילת השנה, בין היתר בשל משבר הקורונה.

 

האחים נקש האחים נקש צילום: אוראל כהן

 

מתווה העסקה המוצעת איננו ידוע בשלב זה, אולם ייתכן שמדובר במיזוג משולש הופכי, המתווה שבו רכשה ישראל קנדה את מנרב פרויקטים מידי מנרב שבשליטת אברהם קוזניצקי. עסקה זו הושלמה ביולי האחרון תמורת 575 מיליון שקל. את אותה רכישה ביצעה ישראל קנדה, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר (42%, כאשר אברהם אוחיון ז"ל החזיק ב-21% מהמניות שמוחזקות ביפוי כח אצל רוזן - ג.ח), במשותף עם האחים נקש ועודד, ובעקבותיה שונה שמה של מנרב פרויקטים ל־ICR.

 

מה דעתך על מניית דוניץ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גם כאן הרוכשים צפויים להיות אותם רוכשים, אם וכאשר המגעים יבשילו לעסקה.

 

האחים דוניץ מנסים למכור את החברה כבר שנה

 

האחים דוניץ מנסים למכור את חברת הנדל"ן שבשליטתם זה כשנה. בפברואר האחרון דיווחה חברת י.ח. דמרי, שבשליטת יגאל דמרי, כי היא מנהלת מגעים לרכישת דוניץ תמורת 700-600 מיליון שקל. דמרי היתה אז אחרי עסקה מפוספסת לרכישת אפריקה ישראל, אבל כעבור חודש, עם פרוץ משבר הקורונה, דיווחה כי המגעים מול חברת האחים דוניץ הופסקו. מניית דוניץ נסחרה אז בשווי שיא של 665 מיליון שקל אחרי זינוק של 130% בשנה.

 

 

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי קנדה ישראל מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי קנדה ישראל צילום: אריק סולטן

 

בראש חברת האחים דוניץ עומד היו"ר יעקב דוניץ (24.42%), יחד עם המנכ"ל ניסים אחיעזרא (11.45%). מהנתונים שמציגה חברת הנדל"ן ניתן לראות כי אם תוכניותיה ייצאו לפועל כמתוכנן, היא צפויה לקפיצת מדרגה משמעותית בפעילות בעתיד.

 

החברה מקימה מעל 300 דירות ובידיה עתודות קרקע ותוכניות להקמת כ־1,430 דירות עתידיות. לפי תוכניותיה, יותר מ־500 מהן ייכנסו לביצוע ושיווק בשלוש השנים הקרובות.

 

 

ניסים אחיעזרא מנכ"ל חברת דוניץ ניסים אחיעזרא מנכ"ל חברת דוניץ צילום: אוראל כהן

 

כמו כן, החברה פועלת לקידום הקמת יותר מ־2,000 דירות במסגרת תוכניות התחדשות עירונית ותוכניות נוספות, באמצעות שינוי תב"ע ופרויקטים מותלים.

 

לא שיתוף פעולה ראשון בין ישראל קנדה והאחים נקש

 

חלק מהפרויקטים של האחים דוניץ נהנו מפריחה לפני משבר הקורונה והתקדמו משמעותית, אבל נבלמו מעט מאז המשבר, מה שמביא לכך שישראל קנדה והאחים נקש מציעים סכום נמוך יותר מאשר הסכום שאותו היתה אמורה י.ח דמרי לשלם אם וכאשר העסקה היתה יוצאת לפועל טרום משבר הקורונה.

 

 

 

דוניץ נסחרת הרבה מעל ההון העצמי שלה, שעמד בסוף הרבעון השני על 281 מיליון שקל בלבד, כך שהעסקה היא במכפיל 2 על ההון. החברה רשמה רווח של 11.4 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה לעומת 32 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב־2019. הכנסות החברה נחתכו במחצית מ־129 מיליון ל־68 מיליון שקל בלבד.

 

 

 

ישראל קנדה והאחים נקש ביצעו כבר כמה עסקאות בארץ יחד. במאי 2019 רכשו את בית ציוני אמריקה בתל אביב יחד תמורת 165 מיליון שקל וכאמור גם את מנרב פרויקטים. ישראל קנדה סיכמה, עם פרוץ משבר הקורונה, על רכישת אלעד מגורים החדשה מידי יצחק תשובה תמורת כ־200 מיליון שקל, אבל נסוגה מהעסקה, גם בעקבות המשבר.

 

בחודש אוגוסט האחרון חשף "כלכליסט" כי ישראל קנדה מנהלת מגעים לרכישת רשת המלונות טמרס (Tamares) של פויו זבלודוביץ' ב־400-300 מיליון שקל. ישראל קנדה נמצאת בשלב בדיקות הנאותות, ובדיווח לבורסה בעקבות הפרסום מסרה כי "טרם נחתם הסכם מחייב בין הצדדים, ואין ביכולתה להעריך את סיכויי הצלחת המגעים". עם זאת, ידוע כי המגעים נמצאים כיום בשלבי סיום.

 

רשת מלונות טמרס החלה את פעילותה בישראל ב־2006. הרשת מונה חמישה בתי מלון: דניאל הרצליה, דניאל ים המלח, ווסט תל אביב, ווסט נתניה ו־ווסט אשדוד — הכוללים כ־1,000 חדרים. חלק מהמלונות נמצאים בבעלותה של טמרס, וחלקם מתופעלים על ידיה. מנהלת הרשת היא ענת סטריק־דהאן.

 

x