$
בורסת ת"א

עלייה של 5% בהכנסות אמות מדמי שכירות ברבעון השלישי

ההכנסות משכירות מנכסים זהים ירדו ב-3% ל-177 מיליון שקל; הרווח התפעולי התזרימי עלה ב-9% ל-136 מיליון שקל; אמות הפרישה בדוחות 7.7 מיליון שקל על הפעילות בתחום המסחר בשל סגירת החנויות בתקופת הסגר

חזי שטרנליכט 09:5609.11.20

למרות משבר הקורונה שעדיין מורגש היטב הצליחה חברת הנדל"ן המניב אמות, העוסקת בבעיקר בתחום המשרדים  לרשום עלייה  בהכנסות המתואמות מדמי השכירות שלה (NOI) - וכך גם עלייה בנתון הרווחיות התזרימת החשוב בסקטור הנדל"ן המניב – ה-FFO.

 

ה-NOI של אמות ברבעון השלישי עלה ב-5% בהושוואה לרבעון המקביל  והסתכם ב-192 מיליון שקל, זאת הודות לנכסים חדשים שהושמשו בתקופה זו. ה-NOI לנכסים זהים ירד ב-3% והסתכם ב-177 מיליון שקל. FFO צמח בכ-9% והסתכם ב-136 מיליון שקל, לעומת 125 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

החברה פרסמה שורת נתונים על תחום המשרדים, על מנת להראות שהפגיעה שממנה חוששים בענף לא היתה כה חמורה. המחיר הממוצע למ"ר בחוזי שכירות חדשים של החברה בתחום המשרדים ברבעון השלישי עמד על 84 שקלים, דומה לשכ"ד הממוצע ברבעון הקודם שעמד על 84 שקלים למ"ר. כמו כן, במהלך הרבעון השלישי נחתמו 103 חוזים חדשים, לרבות מימושי אופציה בהיקף של 30 אלף מ"ר אשר יניבו דמי שכירות שנתיים של כ-26 מיליון שקל (לא כולל עסקת בית אירופה).

 

ההנחות שהעניק אמות לשוכרים היו אחד הגורמים העיקריים ששחקו את ה-NOI מנכסים זהים ברבעון השלישי. לפי החברה היא נאלצה לבצע הפרשה כללית בעקבות הסגר לשוכרים בשטחים המסחריים שברשותה בהיקף של 7.7 מיליון שקל. סכום ההפרשה הכולל שביצעה אמות ברבעון השלישי עמד על 9 מיליון שקל. שטחי המסחר מהווים 21% משווי הנדל"ן המניב של אמות, עם שווי של  2.67 מיליארד שקל. 52% משווי הנדל"ן המניב של החברה מקורו במשרדים.

 

לאחר שהסתיים הרבעון השלישי נכנס בתחילת ספטמבר מנכ"ל חדש לחברה, שמעון אבודרהם, שמחליף את המנכ"ל היוצא, אבי מוסלר שכיהן בתפקיד במשך 15 שנים. אבודרהם אמר עם פרסום הדו"חות כי "פעילות הגביה מתנהלת כסדרה, שיעורי התפוסה נותרו גבוהים ומספר חידושי החוזים ומימושי האופציות נותרו דומים לפעילות ערב המשבר. בתחום המרכזים הלוגיסטיים, שבו גלום פוטנציאל משמעותי, הפעילות ממשיכה לצמוח ובכוונתנו להמשיך ולהעמיק בו את אחיזתנו".

 

הרווח הנקי של אמות עלה ברבעון השלישי ב-2% ביחס לרבעון המקביל והסתכם ב-121 מיליון שקל. מתחילת השנה נרשמה ירידה ל 43% ברווח הנקי ל-219 מיליון שקל, זאת עקב הפחתת שווי הוגן שביצעה החברה על רקע פרוץ המגיפה ברבעון השני בהיקף של 137 מיליון שקל.

  

 

מנכ"ל אמות הפורש אבי מוסלר מנכ"ל אמות הפורש אבי מוסלר צילום: עמית שעל

 

x