$
בורסת ת"א

הוגשו ההצעות לרכישת חברת התעופה ישראייר

הצעת חברת ארקיע כוללת מיזוג ישראייר וארקיע לחברה שתירשם למסחר בבורסה; עוד הגישו הצעות: אלון רבוע כחול של מוטי בן משה; חברת גלובאל כנפיים של משפחת בורוביץ; חברת שלדות בשיתוף היזם אמנון סלע; בי.ג'י איי של רמי לוי וחיים שלום; מפרקי אי.די.בי יבחרו ב-3-2 ההצעות הטובות ביותר שיעברו לשלב הבא

גולן חזני 14:3008.11.20

אלון רבוע כחול שבשליטת מוטי בן-משה, אריה פרידנזון בעל חברת שלדות מחיפה, יחד עם היזם אמנון סלע, חברת כנפיים גלובל שבשליטת משפחת בורוביץ', חברת ארקיע שבשליטת האחים נקש, ובי.ג'י.איי של רמי לוי וחיים שלום, הגישו לפני שעה קלה הצעות לרכישת חברת התעופה ישראייר. 

בן משה, שההתענינות שלו נחשפה אמש בכלכליסט, הוא אולי המועמד ה"פיקנטי" ביותר משום שכבר שלט בחברה דרך אי.די.בי - בן משה רכש את אי.די.בי יחד עם בעל השליטה יוצא אדוארדו אלשטיין ב-2014, כששנתיים לאחר מכן פרש בן משה מההשקעה.

 

פרידנזון וסלע מציעים עבור ישראייר 80 מיליון שקל - חברת שלדות של פרידנזון היתה בעשור הקודם חברה ציבורית ואך היא נמחקה בהמשך מהמסחר. כנפיים גלובאל ליסינג הציעה 60 מיליון שקל, מחציתם במזומן ומחציתם בסדרה חדשה של אג"ח שתגובה במניות ישראייר שתנפיק גלובל ליסינג. בנוסף מציעה גלובל להחכיר לישראייר שני מטוסי איירבוס רחבי גוף שברשותה על בסיס שעתי .

 

חברת ארקיע המוחזקת על ידי האחים נקש (70%) מציעה למזג את ישראייר וארקיע לתוך חברה ציבורית קיימת או לתוך חברה פרטית חדשה שתוקם לשם המיזוג, כך שבתום המיזוג יקבלו בעלי מניותיה של חברת ישראייר - בעלי איגרות החוב מסדרה ט' של אי.די.בי פיתוח - מניות בחברה החדשה שתקום ותירשם למסחר בבורסה. שווי ישראייר לצורך המיזוג לפי הצעתה יהיה 130 מיליון שקל, ושווי ארקיע 90 מיליון שקל.

 

בנוסף הציע כזכור אדוארדו אלשטיין למחזיקי האג"ח של דסק"ש 90 מיליון שקל עבור ישראייר בהצעה לשנתיים הקרובות. את ההצעות מרכז המפרק מטעם בית המשפט של אי.די.בי עו"ד אופיר נאור. ישראייר שייכת היום למחיזי האג"ח של אי.ד.יבי ואילו מבקשים תמורתה 120 מיליון שקל. 3-2 ההצעות הגבוהות יועלו ע"י נאור לשלב הבא.

 

 צילום: דני שדה

x