$
בורסת ת"א

מיט טק מגייסת 23.8 מיליון שקל - אייל רביד נכנס כמשקיע

את קבוצת המשקיעים המשתתפת בהנפקת המניות הפרטית מוביל בית ההשקעות פסגות - התמורה כוללת 8.6% מהון המניות של מיט טק, ואופציות למימוש אפשרי בהמשך; הגיוס נעשה לפי שווי של 3.50 שקלים למניה, כ-1.2% מעל שווי השוק של החברה בנעילה של חמישי

נורית קדוש 11:3301.11.20

מיט טק יוצאת לגיוס בהנפקת מניות פרטית: החברה העובדת על פיתוח בשר מתורבת חתמה על הסכם להנפקת מניות בסכום של 23.8 מיליון שקל -  את ההשקעה מוביל בית ההשקעות פסגות (קופות גמל ופנסיה).

 

לפסגות מצטרפים שורה של משקיעים נוספים, בהם אייל רביד, מבעלי השליטה בויקטורי; מור בית השקעות ותכלית מכשירים מורכבים (מיטב דש) שהם כבר  בעלי מניות קיימים בחברה.  

 

 

סכום הגיוס, לדברי החברה, יסייע לה,  בין היתר, לקדם את תוכניתה העסקית, הכוללת רכישת חברת Peace of Meat BV, המפתחת שומן מתורבת.  במאי האחרון גייסה החברה כ-20 מיליון שקל מרמי לוי ומשקיעים מוסדיים. לאחר מכן, השלימה ניסוי בתהליך מיון תאי הגזע והפיכתם לתאי שריר. תוצאות הניסוי מקדמות את החברה לקראת הדפסת שכבה של מספר סוגי תאים ליצירת רקמת בשר נקי שלמה ללא שחיטה וללא שימוש בבעלי חיים.

 

במסגרת הגיוס הנוכחי מקצה מיט טק למשקיעים 6.8 מיליון מניות, 8.57% מההון המונפק של ההחברה, במחיר של 3.50 שקל למניה - גבוה ב-1.16% משוויה בנעילה של חמישי האחרון.

 

עוד תקצה החברה למשקיעים כתבי אופציה  לרכישת מניות נוספות של מיט טק בכמות השווה ל- 50% מכמות המניות המוקצות, במחיר מימוש של 5 שקלים וכתבי אופציה לרכישת מניות נוספות של החברה בכמות השווה ל- 50% מכמות המניות המוקצות, במחיר מימוש של 6 שקלים.

 

בשבוע שעבר הגישה מיט טק לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) טיוטה לא פומבית של מסמכי רישום ותשקיף, לקראת אפשרות של הפנקה ראשונית  בבורסת נאסד"ק. הכמות והסכום הדולרי של ניירות הערך שיוצעו ויימכרו, טרם נקבעו. ההצעה הראשונה לציבור בארה"ב, צפויה להתקיים על פי תנאי השוק לאחר השלמת בחינת התשקיף ע"י ה- SEC.

 

x