מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

לא קורונה, כלכלה: על הפער העצום בין טראמפ לביידן

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט, פרק 125: מתוכנית התמריצים, דרך מלחמת הסחר, הרגולציה על חברות הטכנולוגיה והפערים המתרחבים בין העשירים לעניים. 4 נושאים בוערים העומדים בפני הנשיא הבא

שי סלינס 17:2029.10.20

פחות משבוע נותר לבחירות בארה"ב ואנחנו מעט אדישים. אולי האדישות הזו נובעת מכך שיש צרות גדולות יותר לעולם לעסוק בהן - מאשר הבחירות בארה"ב. אולי מכך שמול אחד הנשיאים הצבעוניים ביותר בהיסטוריה של ארה"ב - עומדת דמות אפרורית. ואולי האדישות הזו נובעת מכך שבסך הכל מדובר בבחירות רגילות של מדינה רגילה שפעם היתה האימפריה הכלכלית הגדולה והמשפיעה ביותר בעולם - והיום כבר לא.

 

 

 

 

עם זאת, עדיין מדובר בבחירות שההשפעה שלהן על מדינות העולם מהותית מאוד. מעבר לשינוי התפיסתי בטיפול בקורונה - המועמדים לנשיאות שונים מאוד בכל הקשור למידניות הכלכלית. וכשמדברים על שינוי כלכלי במדיניות של ארה"ב - גלי ההדף שיורגשו בכל מקום לא יאחרו להגיע.

 

אז היום בפרק ה-125 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות אורי גרינפלד דיברנו על 4 הנושאים הבוערים איתם חייב להתמודד הנשיא הנבחר. החל מתוכנית התמריצים לכלכלה, דרך מלחמת הסחר, הרגולציה של חברות כמו אמזון ופייסבוק ועד לפערים המתרחבים בין העשירים לעניים.

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

ג'ו ביידן ודונלד טראמפ ג'ו ביידן ודונלד טראמפ צילום: איי פי

 

 

x