$
בורסת ת"א

הפתעה בשופרסל: המשנה למנכ"ל עוזב

אורי קילשטיין, שמכהן גם כסמנכ"ל הסחר, עוזב את קבוצת הקמעונאות הגדולה בישראל לאחר 11 שנה; קילשטיין קיבל את ההחלטה על הפרישה כשברקע מתמודדת החברה עם לחצים מצד גורמים שונים המבקשים להתמודד על ראשות הדירקטוריון, במקום מאוריסיו ביאור

נורית קדוש 14:2318.10.20

טלטלה בשופרסל: אורי קילשטיין, המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הסחר עוזב את קבוצת הקמעונאות הגדולה בישראל.

 

קילשטיין, שהצטרף לשופרסל לפני 11 שנה כמנהל הסחר והשיווק, קיבל את ההחלטה על הפרישה כשברקע מתמודדת החברה עם לחצים מצד גורמים שונים המבקשים להתמודד על ראשות הדירקטוריון, במקום מאוריסיו ביאור.

 

 

מימין: איציק אברכהן ואורי קילשטיין מימין: איציק אברכהן ואורי קילשטיין צילום: אוראל כהן

 

 

ביאור מונה לתפקיד יו"ר שופרסל מטעם קבוצת אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין, שהייתה בעלת השליטה בשופרסל. מאז, מכרה אי.די.בי את אחזקותיה בשופרסל, והדירקטורים מטעמה התפטרו, למעט ביאור.

 

בתפקידו, אחראי קילשטיין על ניהול הסחר והסכמי הסחר של החברה עם כל הספקים וכן על פיתוח המותג הפרטי. המותג הפרטי של שופרסל הוא הספק הרביעי בגודלו לרשת, האחראי לכ-25% ממכירות רשת המזון שהסתכמו ב-2019 ב-12.6 מיליארד שקל בשנה. בנוסף, קילשטיין היה שותף להרחבת פעילות החברה לתחום הפארם עם השקת רשת Be, וכן להרחבת המסחר המקוון עם פלטפורמת מכירות של מוצרים שאינם מתחום המזון.

 

קודם להצטרפותו לשופרסל ב-2009, כיהן קילשטיין בתפקידים ניהוליים במקינזי ובאמדוקס.

 

בעקבות משבר הקורונה, רשם שוק המזון צמיחה חדה של כ-10% מתחילת השנה. ניתן להעריך שהצמיחה של שופרסל היתה גבוהה יותר, בשל יכולותיה לספק ביקושים גבוהים באונליין.

x