$
שוק ההון

הנפקת אנט בדרך לשיא: היעד גדל ל-280 מיליארד דולר

למרות קשיים שמערים ממשל טראמפ, חברת הפינטק של ג'ק מא מייסד עליבאבא מתקדמת לקראת ההנפקה הגדולה בעולם, עם הנפקות מקבילות בבורסות הונג קונג ושנגחאי. עם הערכת שווי של 280 מיליארד דולר, אנט תהיה גדולה יותר מבנק אוף אמריקה

שירות כלכליסט 12:5016.10.20

אנט גרופ (Ant Group) מתכננת להגדיל את יעד הערכת השווי להנפקתה לפחות ל-280 מיליארד דולר עקב הביקוש הגבוה. החברה של ג'ק מא מייסד עליבבא תתקדם עם המכירה למרות שממשל טראמפ שוקל הטלת מגבלות על ענקית הפינטק הסינית, כך על פי מקורת המקורבים לנושא.

 

החברה שבסיסה בהאנגזו מעלה את היעד בלפחות 12% לעומת האומדן הקודם שעמד על 225 מיליארד דולר, זאת בעקבות דיונים ראשוניים עם משקיעים. אנט מקווה לגייס כ-35 מיליארד דולר במכירה, כך על פי המקורות.

 

ג'ק מא על רקע אנט. שיא הנפקה ג'ק מא על רקע אנט. שיא הנפקה צילומים: רויוטרס , גטי אימג'ס

 

למרות קשיים שמערימה ארה"ב, החברה של ג'ק מא הולכת קדימה במה שיכולה להיות ההנפקה הגדולה בעולם, עם הנפקות באותו יום בבורסות הונג קונג ושנגחאי.

 

עם הערכת שווי של 280 מיליארד דולר, אנט תהיה גדולה יותר מבנק אוף אמריקה, ופי שלושה מגודלה של סיטיגרופ, ותעקוף גם את שיא 29 מיליארד הדולר שגייסה ארמקו הסעודית.

 

הבורסה של הונג קונג תקיים שימוע לאנט בשבוע הבא, בכפוף לאישור של שומר הסף הסיני לביטחונות, שעל חברות להשיג כדי שיוכלו להנפיק עצמן גם בהונג קונג וגם בסין.

x