$
קנאביס

חברת הקנאביס IMC בדרך לרישום כפול בנאסד"ק

החברה הנסחרת בבורסה הקנדית תפעל לגייס עד כ-30 מיליון דולר עם השלמת רישומה, הצפוי ברבעון הראשון של 2021. אורן שוסטר, מנכל IMC: "המטרה היא להרחיב את בסיס המשקיעים של החברה וליישם אסטרטגיית שוק הון שמתאימה לפעילות הבינלאומית שלנו"

צלי גרינברג 12:0909.10.20
חברת הקנאביס הישראלית IMC חקלאות, הנסחרת בבורסת CSE הקנדית, דיווחה אתמול (ה') בלילה, כי הגישה בקשה לרישום כפול בבורסת נאסד"ק ארה"ב. ההערכות הן כי תנסה לגייס כ-30 מיליון דולר (אמריקני) עם תחילת המסחר, הצפוי ברבעון הראשון של 2021.

 

רישומה של IMC חקלאות יהפוך אותה לחברת הקנאביס הישראלית הראשונה שמצליחה להיסחר בבורסת נאסד"ק, לצד כמה מענקיות הקנאביס הקנדיות המובילות את שווי החברות בתחום.

 

אורן שוסטר, מנכ"ל IMC: "החברה גדלה במהירות ואנו ממשיכים בבניית פעילות גלובאלית. המטרה היא להרחיב את בסיס המשקיעים של החברה וליישם אסטרטגיית שוק הון שמתאימה לפעילות הבינלאומית שלנו".

 

קנאביס. של IMC קנאביס. של IMC צילום: אתר החברה
חברת הקנאביס הישראלית היחידה שניסתה עד עתה להיסחר בנאסד"ק הייתה קנדוק פארמה, המובלת על ידי ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ונמצאת בבעלות אינטרקיור הציבורית, שהגישה במהלך אפריל 2019 תשקיף חסוי להנפקה ראשונה (IPO) של מניותיה.

 

ההערכות הן כי קנדוק לא הצליחה לקבל את השווי שדרשה אז, שעמד על 500 מיליון דולר, ובאפריל האחרון ניסתה כיוון אחר והחלה במשא ומתן למיזוג פעילותה לחברת סלקט, הנסחרת בבורסת נאסד"ק ופעילה בתחום התרופות על בסיס תאי גזע, לפי שווי מוערך של כ-300 מיליון דולר לאחר המיזוג.

 

IMC חקלאות היא אחת ממגדלות הקנאביס הרפואי הוותיקות בישראל, ופעילה כיום גם בגרמניה. היא נושאת את שווי החברה הגבוה ביותר מבין כלל חברות הקנאביס הישראליות הציבוריות, שעומד על 205 מיליון דולר קנדי, למרות שאינה מחזיקה בנתח השוק או הפעילות הגדולים מבין החברות.

 

הכנסותיה למחצית הראשונה של 2020 עמדו על 5.1 מיליון דולר קנדי המהווים עלייה של כ-19.5% בהשוואה ל-4.3 מיליון דולר קנדי הכנסות במחצית הראשונה של 2019. החברה הציגה העמקת ההפסד ל-9.5 מיליון דולר קנדי או 7 סנט למניה בהשוואה ל-7.2 מיליון דולר קנדי או 6 סנט למניה הפסד במחצית הראשונה אשתקד.

 

העמקת ההפסד יוחסה לשווי כתבי האופציה של החברה ולהגדלת הוצאות הנהלה וכלליות לטובת היערכות ותחילת חדירת החברה לשוק הגרמני, בו החלה מכירות בספטמבר האחרון.

 

IMC היא חברת הקנאביס הישראלית הראשונה שהחלה להיסחר בבורסה קנדית, לאחר שהשלימה גיוס של 20.4 מיליון דולר קנדי (כ-15.5 מיליון דולר אמריקני) במסגרת מיזוג הופכי שביצעה בנובמבר 2019 עם השלד הקנדי Navasota Resources. הגיוס נעשה אז לפי שווי של 145 מיליון דולר קנדי (כ-100.3 מיליון דולר אמריקני) לפני הכסף.

 

מגדלת הקנאביס הוותיקה נוסדה ב-2010 על ידי אורן שוסטר ורפאל גבאי, מקימי ובעלי קבוצת EWAVE הפעילה גם בתחומי הנדל"ן. מטה החברה ממוקם בקיבוץ גליל ים הסמוך להרצליה, ובחברה עובדים כיום כ-100 עובדים.

x