$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין טורף את הקלפים: 770 מיליון שקל במזומן עבור דסק"ש, היתרה תוך שנה

בעל השליטה היוצא באי.די.בי הגיש הבוקר הצעה חלומית שיהיה קשה להתנגד לה: 770 מיליון שקל במזומן ו-138 מיליון שקל תוך שנה עבור 70% המניות המשועבדות של דסק"ש לסדרה י"ד. הסדרות האחרות צפויות להתנגד, אולם ההצעה מקרבת את אלשטיין מאד לשימור השליטה בנכס המרכזי של אי.די.בי

גולן חזני 10:3802.10.20

אדוארדו אלשטיין טורף את הקלפים בסאגת אי.די.בי ושולף הצעה חדשה וחלומית עבור מחזיקי האג"ח מסדרה י"ד של דסק"ש. לכלכליסט נודע כי אלשטיין הציע הבוקר (ו') למחזיקים 770 מיליון שקל במזומן, ו-138 מיליון שקל בתשלום תוך שנה לאחר ביצוע התשלום.

 

החוב למחזיקי סדרה י"ד של דסק"ש המחזיקים בשעבוד על מניות השליטה בדסק"ש עומד על 890 מיליון שקל. ההצעה מחזירה את כל החוב כמעט במזומן, ולמחזיקי הסדרה יהיה קשה להתנגד לה. אלשטיין מבקש בתמורה את מניות השליטה בדסק"ש נקיות משעבוד כלשהו.

 

הבעיה היא שבאי.די.בי קיימות שתי סדרות אג"ח נוספות: סדרה ט', שלה אין בטחונות והחוב של אי.די.בי פתוח אליה הוא של 900 מיליון שקל, וסדרה ט"ו, עם חוב של 240 מיליון שקל שלה משועבדות מניות כלל ביטוח (5%) ומזומן בסך 77 מיליון שקל.

אלשטיין אלשטיין צילום: כפיר סיון

 

שתי הסדרות מקוות לתשלום גבוה יותר עבור מניות השליטה בדסק"ש מגורמים אחרים, ולכן עשויות להתנגד לקבלת ההצעה. אלשטיין מתנה את ההצעה בקבלתה ואישורה ע"י סדרה י"ד תוך 21 יום, אחרת היא תפקע.

 

דסק"ש נסחרת בשווי 900 מיליון שקל, כך ששווי המניות (70%) המשועבדות שאותן הוא מבקש עומד על 630 מיליון שקל ומשקף פרמיה של 44% על שווי השוק.

 

ההצעה מהווה פרעון מלא של החוב במחיר הפארי, כשהאג"ח נסחרות בתשואה של 22% לשנה, ובמחיר של 73 אג', הרבה מתחת לפארי וערכן הנקוב. אלשטיין מנסה למנוע קיום מכרז למכירת המניות, כשמספר גופים התעניינו כבר ברכישת השליטה בדסק"ש.

 

שופט בית המשפט המחוזי חגי ברנר הורה למחזיקי האג"ח של אי.די.בי להגיב להצעה של אלשטיין עד ה-8 לאוקטובר.

x