$
בורסת ת"א

תמורת השקעה במתחם שערי צדק הישן: מור תקבל 15% ממניות ישראל קנדה

מור השקעות תשלם באמצעות קופות הגמל שלה 90 מיליון שקל בהשקעה משותפת עם חברת הנדל"ן במתחם הירושלמי; האחרונה זכתה ביולי במכרז לרכישת המתחם המשתרע על 17 דונם תמורת 540 מיליון שקל; הקרקע מיועדת לבניית שני מגדלי מגורים ושני מגדלי משרדים

גולן חזני 11:0229.09.20
קופות הגמל של מור מצטרפות להשקעה של ישראל קנדה במתחם שערי צדק הישן בירושלים. ישראל קנדה מדווחת הבוקר כי מור תקבל 15% ממניות חברת הפרוייקט תמורת השקעה של 90 מיליון שקל.

 

עבור מור, המנוהלת בידי אלי לוי, מדובר בהשקעה הונית ראשונה בסדר גודל כזה בעיסקה אחת, מאז נכנסה לתחום הגמל ב-2017. לצד מור, מכרה ישראל קנדה, שבשליטת אסי טוכמאייר וברק רוזן, 5% נוספים בחברת הפרוייקט למשקיעים נוספים - תמורת 30 מיליון שקל.

 

 

בי"ח שערי צדק הישן בי-ם בי"ח שערי צדק הישן בי-ם צילום: ויקיפדיה

 

ישראל קנדה זכתה ביולי האחרון במכרז לרכישת המתחם המשתרע על 17 דונם תמורת 540 מיליון שקל. המתחם מצוי מרחק קצר של הליכה מגן סאקר ושוק מחנה יהודה. ישראל קנדה תישאר עם 80% מחברת הפרוייקט.

 

הקרקע מיועדת לבניית שני מגדלי מגורים ושני מגדלי משרדים, כאשר עלות הבנייה מוערכת ב-2.5-3 מיליארד שקל. במכרז השתתפו בין היתר החברות אפי קפיטל, שיכון ובינוי נדל"ן, אזורים, קרן ריאליטי, פרשקובסקי שניגשה יחד עם חברת הביטוח מגדל בהצעה משותפת, וסלע בינוי.

 

גודל הקרקע הוא 17 דונם, כאשר בשטח המבנה הישן של בית החולים שהוקם ב-1902 יוקם מלון עם 50 חדרים. הזכויות הן לבניית 150 אלף מ"ר, בהם 240 דירות, וכאמור שני בנייני משרדים. ארבעת המגדלים יהיו בני 24 קומות. את המכרז קיימה רשות מקרקעי ישראל.

x