$
שוק ההון

פימי מרחיבה את הפורטפוליו: רכשה חברת תשתיות תמורת 135 מיליון שקל

חברת התשתיות והמחצבות אליקים בן ארי תהיה החברה ה-31 שבהחזקת קרן פימי. לילך אשר טופילסקי, שותפה בכירה בפימי, תמונה ליו"ר הדירקטוריון: "אנו מזהים את תחום התשתיות כתחום צומח ואני מאמינה בפוטנציאל הפיתוח שלו"

צלי גרינברג 10:2314.09.20
קרן ההשקעות הפרטית פימי, המנוהלת על ידי ישי דוידי, הודיעה הבוקר (ב') כי רכשה 50% מחברת התשתיות אליקים בן ארי תמורת 135 מיליון שקל. העסקה מעניקה לחברת התשתיות שווי של 270 מיליון שקל וזו תהפוך לחברה מספר 31 בפרוטפוליו החברות שבהחזקת הקרן.

 

במסגרת העסקה פימי תהפוך לבעלת השליטה באליקים בן ארי. לילך אשר טופילסקי, שותפה בכירה בפימי, תמונה ליו"ר הדירקטוריון של החברה. 50% המניות הנותרים יתחלקו באופן שווה, 25% כל אחד, בין בעלי המניות הנוכחיים באליקים בן ארי: דני בן ארי וחברת תומר קוקו השקעות.

 

שותפה בכירה בפימי לילך אשר טופילסקי ומנכ"ל פימי ישי דוידי שותפה בכירה בפימי לילך אשר טופילסקי ומנכ"ל פימי ישי דוידי צילומים: אוראל כהן, שאול גולן

תומר קוקו הוא בנו של איש העסקים עובדיה קוקו, שאת הונו מייחסים בעיקר לקשריו עם הרשות הפלשתינית. ההערכות הן כי קוקו רכש מחצית ממניותיו באליקים בן ארי תמורת כ-80 מיליון שקל, המקנים לו רווח בשיעור של כ-69% מהעסקה.

 

דני בן ארי, נשיא אליקים בן ארי, הוא בנו של מייסד החברה, אליקים בן ארי, וימשיך בתפקידו גם לאחר העברת השליטה לידי בפימי.

 

אליקים בן-ארי מבצעת פרויקטים הנדסיים שעיקרם בתחום תשתיות התחבורה, לצד הפעלת מחצבות ומפעלי תעשייה לייצור חומרי חציבה ומוצרי איכות סביבה.

 

החברה נוסדה ב-1970 והיקף פעילותה השנתי, כפי שנמסר מפימי, עומד על כחצי מיליארד שקל וצבר פרויקטים של 1 מיליארד שקל. החברה מחזיקה בבעלותה 4 מחצבות ומפעלים נלווים בתחום חומרי החציבה ומעסיקה 250 עובדים.

 

לילך אשר טופילסקי, שותפה בכירה בפימי אמרה כי "פימי מזהה את תחום התשתיות כתחום צומח, המהווה מרכיב מרכזי בפיתוח הכלכלה בשנים הקרובות ומאמינה בפוטנציאל הפיתוח העצום שלו. אני משוכנעת כי נצמיח את החברה ונמשיך לממש את הפוטנציאל הקיים בה".

x