$
בורסת ת"א

מי ידע מראש על תוצאות ניסוי הקורונה של קמהדע?

אתמול דיווחה חברת הביומד שבשליטת קרן פימי על תוצאות חיוביות בניסוי בשלב ראשוני לטיפול שלה בקורונה - יום לפני כן קפצה המניה ב-10.9% ללא כל סיבה נראית לעין

צלי גרינברג 09:3009.09.20

חברת התרופות קמהדע דיווחה אתמול כי המוצר שפיתחה לטיפול במחלה הנגרמת מהידבקות בנגיף הקורונה הוביל לשיפור בתסמינים של 11 מ־12 החולים שגויסו לניסוי התרופה בכמה מרכזים רפואיים בישראל. בתגובה לדיווח, שיצא ב־14:00, זינקה המניה ב־8% - את יום המסחר סיימה בירידה של 4.8%.  

ביום המסחר הקודם, יום שני, המניה הציגה עלתה ב־10.9%, על פניו ללא סיבה ניכרת לעין. מכאן עולה חשש כי המידע לגבי תוצאות הניסוי דלף קודם לכן, ויש מי שעשה בו שימוש.

 

החברה שבשליטת קרן פימי (21.2%) סיימה את יום המסחר בשווי שוק של 1.4 מיליארד שקל, לאחר שעלתה בכמעט 34% מתחילת השנה.

 

הדיווח הציג את תוצאות הביניים הראשוניות לניסוי שלב 1-2 במוצר הנוגדנים המועשר (IgG) מבוסס הפלסמה של החברה, בטיפול בחולי דלקת ריאות בני 69-34, שאינם מונשמים. המחקר נערך בשיתוף פעולה בין קמהדע לבין חברת קדריון ביופארמה, שהחל באפריל האחרון. במסגרתו הגישה קמהדע את בקשת ה־Pre-IND (טרום הגשת המחקר) למינהל התרופות האמריקאי (FDA).

 

לפי תוצאות הניסוי, 11 מהחולים חוו שיפור בתסמינים ושוחררו לביתם כ־4.5 ימים מיום קבלתו; מצבו של החולה ה־12 החמיר חרף קבלת התרופה, והוא הועבר להנשמה מלאכותית. החברה ציינה כי המעקב אחר החולים יימשך 84 ימים, וכי התוצאות תומכות בתוכניתה לקדם את המוצר כטיפול אפשרי בחולי קורונה.

 

עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע, ציין כי "אנו מצפים שתוצאות הביניים הראשוניות ותוצאות המחקר הסופיות, הצפויות להיות זמינות בינואר 2021, יתמכו בתוכניתנו לקדם את מוצר ה־IgG כטיפול אפשרי לחולי קורונה מאושפזים.

 

ה־FDA אישר לאחרונה את השימוש בפלסמה של מחלימים כטיפול חירום בחולי קורונה, והיא מהווה נדבך חשוב בטיפול מיידי בחולים. מוצר הנוגדנים מבוסס הפלסמה נחשב כבעל יתרונות בהשוואה למתן עירוי של פלסמת מחלימים, כגון מינון אחיד של רמת הנוגדנים, תהליכי ייצור לסילוק וירוסים, היעדר צורך בהתאמת סוג דם, הפחתת נפחי עירוי נדרשים, ייצור בכמויות גדולות, צפי לחיי מדף ארוכים יותר ותנאי אחסון נוחים יותר".

 

 

מעבדה של קמהדע מעבדה של קמהדע

 

x