$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

חברת הייעוץ PIRC תומכת בדורית סלינגר לדירקטוריון לאומי

מעדיפה אותה על פני שטרן שכבר כיהן בדירקטוריון לאומי, מתוך אמונה שנכון לחדש את הרכב הדירקטוריון

עירית אבישר 18:2731.08.20

חברת הייעוץ הבריטית PIRC ממליצה ללקוחותיה, שהם בעלי מניות בבנק לאומי לבחור בדורית סלינגר לתפקיד דח"צ בבנק, כך נודע ל"כלכליסט". חברת הייעוץ מעדיפה את סלינגר על פני פרופ' ידידיה שטרן המתמודד מולה. בחברת הייעוץ מציינים כי שטרן כבר כיהן בעבר במשך 6 שנים דירקטור בבנק, ואילו ב-PIRC מעדיפים כי יהיה גיוון וחידוש בהרכב הדירקטוריון.

 

 

נזכיר כי בתחילת השבוע פורסם ב"כלכליסט" כי חברת הייעוץ האמריקאית ISS אמנם ממליצה למשקיעיה לבחור בשטרן על פני סלינגר, אולם בדיוק מאותן הסיבות: ב-ISS טענו כי הותק הנוכחי של הדירקטורים בלאומי נמוך יחסית ועומד על 4 שנים, ולכן הם מעדיפים את שטרן, שהוא בעל ניסיון בדירקטוריון זה. ככל הידוע משקיעים זרים רבים פועלים לפי המלצת ISS, ולכן המלצה זו מהווה מכשול לא מבוטל בדרכה של סלינגר בבחירות.

 

מימין: פרופ' ידידיה שטרן ודורית סלינגר מימין: פרופ' ידידיה שטרן ודורית סלינגר צילום: אלכס קולומויסקי, אביגיל עוזי

 

סלינגר היא לשעבר יו"ר רשות שוק ההון ומנכ"לית חברת הדירוג S&P מעלות. היא נחשבה למפקחת דומיננטית, ומועמדותה לתפקיד דח"צית בלאומי מעורר עניין רב. כאמור היא מתמודדת על התפקיד מול פרופ' שטרן המתמחה בתחום המשפט, וכאמור כיהן בעבר כדירקטור בלאומי.

 

בנוסף לכך מתמודדים של שני כיסאות נוספים בדירקטוריון גם היו"ר הנוכחי של הבנק סאמר חאג' יחיא, פרופ' יפעת ביטון ואבי בזורה. בקבוצה זו ממליצים בחברת PIRC לתמוך בחאג' יחיא ובביטון.

 

הבחירות הללו הובילו חלק מהמועמדים בהם גם סלינגר ושטרן לשלוח מכתב הקוראים לבחור בהם לתפקיד. כך למשל, שטרן טען כי היות ויו"ר הבנק, המנכ"ל והיועצת המשפטית חדשים יחסית בתפקידם, ראוי לחזק את הדירקטוריון בגורמים בעל ותק בבנק כמוהו.

 

בתוך כך נציין כי היועצת המשפטית החדשה של בנק לאומי עו"ד מור פינגרר קיבלה באחרונה את אישור הפיקוח על הבנקים לכהונתה, והיא צפויה להיכנס לתפקידה בזמן הקרוב.

x