$
בורסת ת"א

נפילה של 16% בדמי השכירות שגבתה רני צים מרכזי קניות ברבעון השני

דמי השכירות המתואמים (NOI עמדו בסיכום הרבעון על 8.45 מליון שקל; הסיבה העיקרית לירידה - הנחות שניתנו לשוכרים בשל משבר הקורונה, בסכום כולל של 3 מיליון שקל; הרווח התפעולי התזרימי (FFO) נחתך ב-48% ל-2.16 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 09:3830.08.20

ההנחות שהעניקה רני צים מרכזי קניות בדמי השכירות גררו ירידה חזקה בדמי השכירות המתואמים (NOI) שגבתה - ה-NOI מנכסים זהים נפל ב-32% ל-6.88 מיליון שקל.

 

לנוכח התרחבות הרשת, ה-NOI הכללי (שכולל נכסים שנרכשו במהלך שנה האחרונה) ירד בשיעור מתון יותר של 16% והסתכם ב-8.45 מיליון שקל. הירידה התגלגלה גם לשורת הרווח התזרימי התפעולי של הקבוצה (ה-FFO), שנחתך ב-48% והסתכם ב-2.16 מיליון שקל.  

 

סכום ההנחות שהעניקה החברה לשוכרים בחודשי אפריל-יוני עמד על 3 מיליון שקל - ההנחות ניתנו בשל משבר הקורונה שגרר מגבלות על הפעילות המסחרית במהלך תקופת הדוח.

 

למרות הירידה בהכנסות משכירות וברווחיות התזרימית, בשורת הרווח הנקי נרשמה קפיצה של 253% לסכום של 4.89 מיליון שקל. הסיבה העיקרית לעלייה החדה - שערוך נדל"ן לנכס המסחרי שמקימה החברה בטירה, שיצר לחברה רווח של 7.47 מיליון שקל, מול 1.2 מיליון שקל בלבד בעת המקבילה. בסך הכול נרשמה ירידה בערך הנדל"ן להשקעה של החברה בהיקף של 1.19 מיליון שקל, מול עלייה של 395 אלף שקל בתקופה המקבילה.

 

רני צים, מנכ"ל רני צים מרכזי קניות, ציין כי "לאחר תקופת הסגר אנחנו רואים תנועה ערה של מבקרים, כאשר על פי נתוני דיווחי הפדיונות שמתקבלים מהשוכרים, חלה עליה של כ-19% בפדיון המרכזים המסחריים הפתוחים בחודשים מאי - יולי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד"

 

עוד הוסיף צים כי "בימים אלה, אנחנו ממשיכים לקדם באינטנסיביות את הפעילות היזמית של החברה במגזר היהודי ובמגזר הערבי, כחלק מהאסטרטגיה להרחבת פעילות החברה בהתאם למיקוד העסקי שלנו, הנשען על מודל עסקי ברור. בין היתר, אנו צפויים למסור בהמשך השנה 5,500 מ"ר המושכרים לרשת 'אושר עד' במסגרת שלב א' בפרויקט בכפר סבא, וכן להשלים מספר פרויקטים במהלך 2021, ובהם המרכזים המסחריים בטירה ובגני תקווה". 

 

רני צים רני צים צילום: עמית שעל

 

x