$
בורסת ת"א

רני צים: השמיים עדיין סגורים, הישראלים יקנו פה ולא בחו"ל

חברת מרכזי הקניות דיווחה על זינוק של 770% ברווח ל-2.7 מיליון שקל, הודות להכנסות מהנכס בנוף הגליל שהוכרו לראשונה; המנכ"ל רני צים: "במרץ ואפריל כמעט ולא עבדנו, אך במאי המכירות עלו לעומת המצב הרגיל. שני מיליון ישראלים נמצאים פה במקום בחו"ל, זה מפצה על תקופת הסגר"

צלי גרינברג 12:3131.05.20

חברת רני צים מרכזי קניות הציגה זינוק של 770% ברווח הנקי ברבעון הראשון של 2020, בעיקר הודות לנכס שלה בנוף הגליל.

 

החברה דיווחה היום (א') כי ההכנסות המאוחדות ברבעון עלו ב-7.2% ל-13.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020. עיקר העלייה מיוחס להכנסות שנבעו לראשונה מהנכס של החברה בנוף הגליל המכיל משרדים, תעשייה ומסחר.

 

 

המרכז המסחרי של צים בנוף הגליל המרכז המסחרי של צים בנוף הגליל צילום: יח"צ

 

 

החברה ציינה כי את השפעת הקורונה היא חוותה בעיקר ברבעון השני, וכי היא צופה גריעה של עד 3.3 מיליון שקל בהכנסות הרבעון, שבחלקו פעלו רק העסקים שהוגדרו כחיוניים, שהיוו 33% מההכנסות לחודשי אפריל ומאי יחד. עוד ציינה החברה, כי היקף הפגיעה הצפוי הוא בין היתר תוצאה של צמצום הוצאותיה התפעולית ב-50%.

 

ה-NOI עלה ל-9.6 מיליון שקל בהשוואה ל-9.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. והחברה רשמה עלייה של 831 אלף שקל בשווי הנדל"ן להשקעה שלה בהשוואה לירידת ערך 2.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019, בעיקר עקב עליית ערך בנכס שבנוף הגליל שעלה ב-6 מיליון שקל, וכיסה על ירידות הערך השונות בנכסי החברה.

 

הרווח התפעולי המאוחד עלה ל-7.4 מיליון שקל בהשוואה ל-4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-FFO ירד ב-6.9% ועמד על 4 מיליון שקל הרבעון, בעיקר עקב הוצאות ריבית על החוב. והרווח הנקי עלה ל-2.7 מיליון שקל בהשוואה ל-300 אלף שקל שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

רני צים, בעל השליטה (68.91%), יו"ר ומנכ"ל החברה, אמר לכלכליסט כי "הקורונה פגעה ברוחב הנכסים והפרשנו את הירידות. בחודש מרץ ואפריל כמעט ולא עבדנו, אך במאי הפדיונות עלו לכ-54 שקל למטר לעומת 45 שקל למטר במצב הרגיל, ובשל עומס פדיון נמוך שיש לנו במרכזים ואל מול מכירות טובות, אנו צופים שהפגיעה תהיה מינימלית. אנו ערים לנושא הקורונה, אך מפעילים מרכזים פתוחים, ובהקשר זה יש לזכור שהשמיים עדיין סגורים ושני מיליון ישראלים נמצאים בישראל במקום בחו"ל ויקנו כאן. זה מפצה על תקופת הסגר. לגבי נוף הגליל עשינו שם עסקה נהדרת וקנינו נכס ב-97 מיליון שקל נכס עם פוטנציאל השבחה עצום, שיוצף גם ברבעונים הבאים. אנחנו חברה פעילה ומתפתחת ששומרת ומתחזקת נכסיה באדיקות, ולא מחפשים רק צמיחה ב-NOI. ואם לא היינו בונים מרכזים חדשים ומתרכזים רק בגבייה על הקיים היינו מציגים FFO כפול".

 

רני צים, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 407 מיליון שקל, הציגה מוזמנים ושווי מזומנים בגובה 42.8 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון הראשון של 2020 בהשוואה ל-8.5 מיליון שקל בסוף הרבעון הראשון של 2019.
x