$
בורסת ת"א

ריקול למוצר חיטוי מסכן את מיזוג פעילות הקנאביס האמריקאית לאינפימר

חברת סטדי סטייט האמריקאית נפגעה מריקול שנאלצה לבצע, והחליטה לא להאריך את מזכר ההבנות למיזוג פעילות הקנאביס שלה עם חברת מיחזור הפסולת הישראלית; ההודעה על המיזוג הזניקה את מניית אינפימר ב-620% בשלושה ימים; אינפימר הודיעה שהיא פועלת למציאת חלופוה

צלי גרינברג 14:4523.08.20

חברת אינפימר דיווחה היום (א') כי חברת הקנאביס האמריקאית סטדי סטייט (Steady State) החליטה לא להאריך את מזכר ההבנות למיזוג עם אינפימר. מניית אינפימר נופלת ב-20% בבורסת תל אביב לאחר הדיווח.

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) המליץ לסטדי סטייט לבצע איחזור (ריקול) למוצר חיטוי ידיים, שהוא מוצר משמעותי של החברה. כתוצאה מהאיחזור נדרשה סטדי סטייט להחזיר כספים ללקוחותיה ולהשמיד מלאי, ובכך נפגעו, לטענתה, רזרבות המזומנים שלה, שלא מאפשרים לה כעת להשלים את העיסקה עם אינפימר במסגרת התנאים שסוכמו בין השניים.

 

 

 

טל תמיר ויובל תמיר, בעלי השליטה באינפימר טל תמיר ויובל תמיר, בעלי השליטה באינפימר

 

 

 

אינפימר ציינה כי לצד איתור פעילויות חלופיות, היא ממשיכה לקיים מגעים ושיחות עם סטדי סטייט, תוך ניסיון להגיע לעסקה חלופית עימה כבר בזמן הקרוב.

 

עוד דיווחה החברה, כי גם העסקה לרכישת באנג פארמה הישראלית ששימשה עבור סטדי סטייט זרוע מחקר ופיתוח תחת הסכם מחייב לרכישתה עד סוף חודש יולי השנה, לא הושלמה.

 

מניית אינפימר המריאה ב-620% בשלושה ימי מסחר לפני חודש וחצי, אחרי שכלכליסט חשף את העסקה למיזוג פעילות ה-CBD (רכיב קנאביס שאינו פסיכואקטיבי) של סטדי סטייט לבין חברת מיחזור הפסולת לתעשייה אינפימר.

 

דני איילון (64), לשעבר סגן שר החוץ ושגריר ישראל בארה"ב, המייצג את סטדי סטייט בישראל, מסר לכלכליסט כי "כיוון שסטדי סטייט לא קיבלה את האישור הנדרש לה מה-FDA, המלצתי לאינפימר לוותר על המיזוג עימה. חברת ההשקעות שלנו, סילבר רואד קפיטל, פועלת למציאת חלופה לטובת מיזוג פוטנציאלי עם אינפימר".

 

סטדי סטייט היא חברת אחזקות הפועלת בצפון קרוליינה בארה"ב ועוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של רכיבים קנבינואידיים (Minor Cannabinoids) למוצרי טיפוח, תוספי תזונה ותרופות. .

 

אינפימר, הנמצאת בשליטת בני הזוג יובל וטל תמיר (21.01% כל אחד), נאבקה תקופה ארוכה לייצוב מצבה הפיננסי וכשלה באיתור מקורות השקעה חדשים בה. חברת המיחזור נסחרת בבורסת תל אביב מאמצע יוני 2015, והגיעה בשיאה, בסוף נובמבר 2016, לשווי של 168.7 מיליון שקל. מאז ועד לדיווח על רכישת פעילות הקנאביס לתוכה צלל שווי החברה ל־9.1 מיליון שקל. מספר ימים לאחר הדיווח על כניסת פעילות הקנאביס לתוך החברה שווי החברה נסק ועמד על 66.3 מיליון שקל.

 

המוסדיים שהחזיקו בחברה: מיטב דש (7.75%) ובית ההשקעות איי.בי.איי (6.15%), נטשו אותה עם עליות השווי, וכעת לא מחזיקים בה כלל.
x