$
בורסת ת"א

מה גרם למניית אינפימר לזנק ב־620% בתוך שלושה ימים?

חברת מחזור הפסולת, ששווי השוק שלה דשדש סביב 9 מיליון שקל, זינקה לאחר הודעה על מיזוג עם חברת קנאביס אמריקאית, שדני איילון מייצג בישראל

צלי גרינברג 07:5213.07.20

חברת אינפימר למחזור פסולת והפיכתה לחומרי גלם לתעשייה זינקה ב־622.5% בשלושת ימי המסחר האחרונים (רביעי, חמישי וראשון), ומגלמת את ציפיות השוק מהחלפת פעילות המחזור בפעילות CBD (רכיב הקנאביס שאינו פסיכואקטיבי) אמריקאית. לאחר הזינוק נסחרת אינפימר לפי שווי שוק של 47.5 מיליון שקל.

 

ביום רביעי האחרון חשף "כלכליסט"כי אינפימר עתידה להחליף פעילותה, זאת לאחר שחתמה על הסכם ובמסגרתו תרכוש את חברת סטדי סטייט (Steady State) האמריקאית, הפועלת בתחום ה־CBD. הרכישה נעשתה בעסקת מניות, שבה בעלי מניות סטדי סטייט יקבלו 74% ממניות אינפימר.

 

מה דעתך על מניית אינפימר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עוד נחשף כי דני איילון, לשעבר סגן שר החוץ, הוא הנציג של החברה האמריקאית בישראל, וכי קיבל הצעה לכהן כיו"ר החברה הציבורית לאחר שהמיזוג יושלם. באותו יום זינקה מניית אינפימר ב־94.4% במחזור של 1.6 מיליון שקל, ולמחרת הוסיפה לערכה 161% במחזור של כ־12 מיליון שקל. אתמול קפצה המניה ב־42.3% נוספים במחזור של קרוב ל־20 מיליון שקל.

 

סטדי סטייט היא חברת אחזקות הפועלת ברוקסבורו, שבצפון קרוליינה ארה"ב, העוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של רכיבים קנבינואידיים (Minor Cannabinoids) למוצרי טיפוח, תוספי תזונה ותרופות.החברה גייסה עד כה 29 מיליון דולר בהנפקת מניות ובחוב, ומפעילה את אחד ממתקני ייצור הקנאבינול (CBN) הגדולים בעולם, בעיר אלבקרקי בניו מקסיקו, ארה"ב. ההערכות כרגע הן שהחברה תיכנס לאינפימר לפי שווי התחלתי של כ־200 מיליון שקל.

 

בעלי המניות הקיימים באינפימר, שהשליטה בה נמצאת בידי בני הזוג יובל וטל תמיר, המחזיקים כרגע ב־21.01% מהמניות כל אחד, יחזיקו לאחר שילוב הפעילות החדשה ב־25% ממניות אינפימר. בנוסף לבני הזוג תמיר מחזיקים בחברה גם המוסדיים מיטב דש (7.75%) ובית ההשקעות איי.בי.איי (6.15%). ארבעה בעלי עניין נוספים מחזיקים ב־14.93% והציבור ב־29.15%.

 

אינפימר נאבקה תקופה ארוכה לייצוב מצבה הפיננסי וכשלה באיתור מקורות השקעה חדשים בה. פעילות המחזור נסחרת בבורסת תל אביב מאמצע יוני 2015, והגיעה בשיאה, בסוף נובמבר 2016, לשווי של 168.7 מיליון שקל. מאז ועד לדיווח על רכישת פעילות הקנאביס צלל שווי החברה ל־9.1 מיליון שקל. עם סיום יום המסחר אתמול כבר עומד שווי החברה - לפני הפעילות החדשה - על 66.3 מיליון שקל.

 

עו"ד אילן גרזי, שותף בכיר וראש מחלקת שוק ההון במשרד עו"ד פרל כהן צדק לצר ברץ, שמלווה את העסקה, אמר ל"כלכליסט" כי "הכנסת פעילויות קנאביס פנאי אמריקאיות מארה"ב מעוררות עניין רב בקרב המשקיעים, במיוחד לאור היותן מלוות בהכנסות גבוהות. אנו צופים כניסה של פעילויות נוספות מהתחום לבורסה המקומית".

 

דני איילון דני איילון צילום: אורן שלו

x