$
בורסת ת"א

בנק הפועלים מפרגן למתחרה: מעלה המלצה למניית מזרחי טפחות

העלה את ההמלצה מ"תשואת שוק" "לתשואת יתר"; יחד עם זאת, פועלים הותיר את מחיר היעד למניית מזרחי על 80 שקל למניה, 11% מעל מחירה הנוכחי; בפועלים מעריכים כי ברבעונים הקרובים מזרחי טפחות יחזור להציג תשואה דו ספרתית על ההון, ויהנה מרווחי הון ממיזוג בנק אגוד

עירית אבישר 12:1920.08.20

בנק הפועלים מוציא שם טוב לבנק המתחרה מזרחי טפחות: בבנק הפיצו עבודת אנליזה ללקוחותיהם המעלה את ההמלצה למניה מ"תשואת שוק" "לתשואת יתר". יחד עם זאת, מחיר היעד למניית הבנק נותר כמו שהוא - 80 שקל למניה, 11% מעל מחירה הנוכחי, וזאת לאחר שהמניה טיפסה בשבוע האחרון ביותר מ-6%.

 

"בהנחה שמעתה תחל התייצבות ואולי אף שיפור קל במשק לתוך שנת 2021, אנו מעריכים כי ברבעונים הקרובים מזרחי טפחות יחזור להציג תשואה דו ספרתית על ההון", כותב האנליסט דוד לוינסון מהאגף לייעוץ ומחקר בבנק הפועלים בעבודה שהגיעה לידי "כלכליסט".

 

 

בנק מזרחי טפחות בנק מזרחי טפחות צילום: עמית שעל

 

"מכפיל ההון בו נסחרת המניה עומד על 0.99, משקף תמחור ראוי להשקעה להערכתנו לתשואות השנה הקרובה, וגם בשל אופייה הדפנסיבי של המניה", הוא מוסיף, ומציין כי מחיר המניה הנוכחי כבר משקלל את הסיכונים הצפויים בטווח הקצר. לצד ההמלצה, מדגישים בבנק הפועלים כי עלולה להיות תנודתיות גבוהה בטווח הקצר במניה, וזאת לאור אי- הוודאות והסיכונים הכלכליים במשק.

 

ברקע להעלאת ההמלצה - פרסום הדוחות של מזרחי טפחות בתחילת השבוע. מזרחי אמנם ספג ברבעון זה ירידה של 37% ברווח ל־360 מיליון שקל, אולם ביחס לתקופה הציג רמת רווחיות טובה. "על אף עלייה של 440 מיליון שקל בהוצאות להפסדי אשראי, הבנק שמר על תשואה על ההון של 9% במחצית הראשונה של השנה", כתבו בבנק הפועלים, ומזכירים כי מזרחי טפחות צפוי למזג לתוכו את בנק אגוד ברבעון הקרוב, "מיזוג שבגינו ירשמו רווחי הון בשנים הקרובות", הם מציינים.

 

מניית מזרחי טפחות איבדה 20% מתחילת השנה לעומת ירידה של 30% במדד הבנקים. אייל עופר מבעלי השליטה בבנק, החליט לנצל את הירידה במניה ורכש בשבועות האחרונים מניות בהיקף של 155 מיליון שקל, שהעלה את החזקותיו במניות הבנק ל-23%.

 

x