$
בורסת ת"א

המועמדים לדירקטוריון לאומי מאיצים את הקמפיין לקראת הבחירות

לאחר המכתב שהעביר לבעלי המניות המועמד פרופ' ידידיה שטרן, שני מועמדים נוספים פנו במכתב משלהם, בניסיון לשכנע את האסיפה: אבי בזורה, לשעבר מנכ"ל בנק ירושלים: "אתן מענה לצד ההנהלה ולא כחליף לה"; פרופ' יפעת ביטון: "אתן נקודת מבט רחבה ושונה לדירקטוריון"

נעמי צורף 11:1113.08.20

הקרב על הכסאות בדיריקטוריון לאומי מתחמם: לאחר שבשבוע שעבר פנה פרופ' ידידיה שטרן, במכתב לבעלי המניות בבקשה שיבחרו בו לכהונה כדירקטור חיצוני בבנק, נראה כי מועמדים נוספים מבקשים לפנות אל בעלי המניות. הבוקר (ה') מפרסם הבנק שני מכתבים נוספים שהתקבלו על ידי המועמדים לדירקטוריון פרופ' יפעת ביטון ואבי בזורה - שניהם מנסים לשכנע את בעלי המניות לבחור בהם על פני המועמדים האחרים.

 

בעוד ששטרן הדגיש במכתבו את ניסיונו במערכת הבנקאית אל מול הרכב הדירקטוריןו הנוכחי והעובדה שהיו"ר והמנכ"ל של הבנק מונו רק בשנה האחרונה לתפקידם, שני המועמדים האחרים שמו דגש על ניסונום בלבד, מבלי להשוות אותו לגורמים אחרים.

 

"כישוריי וניסיוני הייחודיים מעידים על עושר ומגוון מחשבתי שיאפשר לי לתרום תרומה ייחודית ונקודת מבט רחבה ושונה לדירקטוריון הבנק", כתבה ביטון. "אין ספק בליבי שתדעו לעשות במידע הזה את השימוש המושכל ביותר, בהתחשב באינטרס הברור של בעלי המניות בשגשוגו של הבנק".

 

בזורה, אשר כיהן כמנכ"ל בנק ירושלים בין השנים 2010-2008 ובשנת 2010 מונה לתפקיד יו"ר הסקציה למשכנתאות באיגוד הבנקים, כתב בפנייתו לבעלי מניות הבנק כי הוא מבטיח להיות דירקטור פעיל: "כדירקטור אתה מתבקש, ואני נכון לאתגר, לתת מענה לצד ההנהלה ולא כחליף לה בניהול ובשמירה על מסגרות סיכון כמו גם לקיחת סיכונים מחושבים, כדוחף לפריצות דרך ליצירת מובילות כמו גם לשמרנות, לבקרה רגולטורית הדוקה כמו גם לשותפות במתן פתרונות יצירתיים להתמודדות מולה ולחשיבה אסטרטגית ארוכת טווח".

 

המכתבים צורפו לגיליונות קורות החיים של המועמדים שהוגשו לבעלי המניות לקראת האסיפה הכללית הקרובה של הבנק שתתקיים ב־10 בספטמבר - באסיפה ייבחרו הדירקטורים  לתקופה של שלוש שנים. שאשא ביטון ובזורה מתמודדים על שני כסאות בדירקטוריון מול ד"ר סאמר חאג' יחיא המכהן כיו"ר הדירקטוריון בשנה האחרונה ומתמודד כעת על כהונה נוספת. במקביל אליהם יתמודדו שטרן מול דורית סלינגר גם כן לתפקיד דירקטור בבנק.

 

יו"ר בנק לאומי סאמר חאג' יחיא יו"ר בנק לאומי סאמר חאג' יחיא צילום: כפיר סיון

 

x