$
שווקי חו"ל

מנצלת את המומנטום: WIX מגייסת חצי מיליארד דולר באג"ח להמרה

החברה הישראלית שמפעילה פלטפורמה לבניית אתרי אינטרנט מנצלת את הזינוק שרשמה המניה ברקע מגפת הקורונה; תנאי ההמרה עוד לא נקבעו והחברה נותנת אופציה להגדלת הגיוס ב-75 מיליון דולר נוספים אם יהיו ביקושי יתר

סופי שולמן 16:3710.08.20

חברת WIX מנצלת את פריחתה בתקופת הקורונה לגיוס כסף זול. החברה הישראלית שמפעילה פלטפורמה פופולרית לבניית אתרי אינטרנט יוצאת לגיוס ענק של 500 מיליון דולר באג"ח להמרה.

 

תנאי ההמרה עוד לא נקבעו והחברה נותנת אופציה להגדלת הגיוס ב-75 מיליון דולר נוספים אם יהיו ביקושי יתר.

 

WIX כבר ביצעה בעבר גיוסים באמצעות אג"ח להמרה וכיום יש בקופתה קרוב למיליארד דולר במזומן. החברה לא ביצעה רכישות משמעותיות עד היום וייתכן כי היא מתכננת בקרוב מהלך שידרוש מזומנים. מניית WIX שילשה את מחירה מאז השפל של מרץ האחרון, כך שגם מטבע רכישות זה עומד לרשותה. WIX נסחרת כעת בשווי שוק של 15.7 מיליארד דולר.

 

 

 

משרדי חברת WIX בתל אביב משרדי חברת WIX בתל אביב צילום: רויטרס

 

 

אג"ח להמרה הוא נייר ערך שמורכב מאגרת חוב ואופציה למניה. זהו כלי גיוס שחביב על חברות טכנולוגיה משום שלרוב החוב נושא ריבית אפסית ואין דילול של משקיעים קיימים כל עוד לא התבצעה המרה למניות. ההמרה נקבעת לרוב בהתאם להגעה לרף מסויים במחיר המניה ובשיעור המרה שנקבע מראש.

 

בשבוע שעבר פירסמה WIX את התוצאות הכספיות לרבעון השני שהצביעו על קצב צמיחה מואץ, אך לצד זאת הפסדים תופחים. הכנסות החברה הסתכמו ב-236.1 מיליון דולר, עלייה של 9% לעומת הרבעון הקודם וקפיצה של 27% מול הרבעון המקביל. החברה צירפה 346 אלף מנויים משלמים, עלייה של 17% כך שכעת מספרם מגיע ל-5 מיליון.

 

מספר המנויים הרשומים עלה בשיעור דומה ועומד על 182 מיליון בתום הרבעון השני. הצמיחה המואצת הושגה באמצעות הגדלה מאסיבית של הוצאות השיווק והמכירות שהתנפחו ב-70% ל-120 מיליון דולר. על רקע זה זינק ההפסד התפעולי של החברה מ-14 מיליון דולר ברבעון המקביל ל-53.7 מיליון דולר ברבעון השני של 2020. ברבעון הקודם רשמה וויקס הפסד תפעולי של 38 מיליון דולר.

x