בורסת ת"א

רני צים השלימה גיוס של 30 מיליון שקל בהנפקת מניות פרטית

הפניקס הזרימה 22 מיליון שקל להנפקה והפכה לבעלת עניין עם אחזקה של 5.9% - במקרה של מימוש האופציות שרכשה תעלה האחזקה של הפניקס ל-7.72%

חזי שטרנליכט 14:3309.08.20

חברת רני צים מרכזי קניות השלימה ביום חמישי האחרון גיוס הון בהיקף של 30 מיליון שקל. רני צים ביצעה את הגיוס בדרך של הנפקת מניות פרטית, יחד עם הנפקת אופציות - במקרה של מימוש כל האופציות יגדל סכום הגיוס ב23 מיליון שקל נוספים. בהנפקה השתתפו 3 גופים, קבוצת הפניקס, בית ההשקעות מור וקרן ההשקעות VAR.

 

המניות הנופקו לפי מחיר של 3.45 שקל למניה, הנחה של כ-5% על מחיר הנעילה של המניה ביום 5 באוגוסט. במקביל הונפקו כ-5.23 מיליון אופציות, במחיר מימוש שלהן של 4.4 שקל למניה, והניתנות למימוש במשך 3 שנים ממועד הנפקתן. את ההנפקה הובילה חברת החיתום ווליו בייס.

 

בסך הכול הנפיקה רני צים מרכזי קניות למשקיעים כ-8.72 מיליון מניות, נתח של 6.3% מהון החברה לאחר ההנפקה. במקרה של מימוש האופציות יעלה שיעור האחזקה של המשקיעים ל-8.9%. קבוצת הפניקס היתה המשקיעה הגדולה בהנפקה (כ-22 מיליון שקל), ותהפוך לאחריה לבעלת עניין בחברה עם אחזקה של כ-5.92% מההון - אם תממש את האופציות תעלה האחזקה שלה ל-7.72%. אחזקתו של בעל השליטה בחברה, רני צים, תעמוד לאחר ההנפקה על 64.6% והיא תרד ל-59.3% מההון במקרה של מימוש האופציות.

 

קבוצת צים אחזקות הוקמה בסוף שנות ה- 90 על ידי רני צים (קבוצת רני צים אחזקות), ופועלת כיום בתחומי הנדל"ן המסחרי באמצעות צים אורבן ובתחום הקמעונאות באמצעות אופיס דיפו. רני צים מנכ"ל החברה ציין כי "בימים אלה אנו מתקדמים עם פיתוח המתחם המסחרי גני תקווה, מתיחת פנים לנכס שרכשנו בנוף הגליל, הקמת סניף עבור 'אושר עד' בכפר סבא ותחילת עבודות ההקמה של המרכז המסחרי בטירה".

 

רני צים רני צים צילום: עמית שעל

x