$
שווקי חו"ל

חוטפת למיקרוסופט? טוויטר הגישה הצעה לרכישת פעילות טיקטוק בארה"ב

שבוע לאחר שמיקרוסופט הודיעה על המגעים שהיא מנהלת לרכישת הפעילות של טיקטוק, רויטרס מדווחת על ההצעה המתחרה שהגישה טווויטר - החברה טענה בפני הסינים שהצעתה תהיה פשוטה יותר מבחינה רגולטורית; קרן סילבר לייק, בעלת מניות בטוויטר, הודיעה כי הוא מוכנה לסייע לה במימון העסקה; החברות המעורבות לא הגיבו לדיווח

שירות כלכליסט 08:3009.08.20
חוטפת למיקרוסופט את העסקה? טוויטר הודיעה לבעלת השליטה בטיקטוק, חברת ByteDance הסינית, כי גם היא מעוניינת לרכוש את פעילות האפליקציה בארה"ב. כך מדווחת הלילה סוכנות רויטרס.

 

הדיווח מתבסס על שני מקורות מעורבים בנושא – בטוויטר ובחברה הסינית לא הגיבו לידיעה. ברויטרס מציינים כי הסיכוי שטוויטר תצליח לגבש הצעה גבוהה יותר מזו של מיקרוסופט, שכבר מנהלת שיחות עם בייטדאנס, אינו גבוה.

 

שווי השוק של טוויטר עומד על 29.4 מיליארד דולר, בערך השווי שבו מוערכת הפעילות האמריקאית של טיקטוק – כך שהיא תידרש לגייס סכום גבוה לטובת מימון העסקה.

 

ברויטרס מציינים שטוויטר הסבירה לבייטדאנס שההצעה שלה תהיה פשוטה יותר מבחינה רגולטורית בארה"ב מההצעה המתחרה של מיקרוסופט. כמו כן, גם מבחינת בייג'ינג לא צפוי לחץ על המהלך שכן טוויטר אינה פעילה בסין.

 

לפי הדיווח, קרן ההשקעות הפרטית סילבר לייק, המחזיקה במניות טוויטר, תומכת בעסקה הפוטנציאלית ומוכנה לממן חלק ממנה בהלוואה.

 

לשתי החברות, מיקרוסופט וטוויטר, אין יותר מדי זמן: הנשיא טראמפ חתם על צו שיאסור על פעילות טיקטוק בארה"ב אם לא תיחתם עסקה למכירת הפעילות לחברה אמריקאית עד ל-15 בספטמבר.

 

מייקרוסופט אמרה בשבוע שאמר שהיא אכן מעוניינת להשלים את המגעים עם החברה הסינית עד לאמצע ספטמבר. הנשיא האמריקאי אמר כי הוא מתכוון לתמוך בעסקה עם מיקרוסופט אך כאמור, ללא עסקה, בעוד 45 יום החרם יצא לפועל.

 

ג'ק דורסי מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי מנכ"ל טוויטר צילום: רויטרס

x