$
קנאביס

קנביט תשלם לאיפקס 2 מיליון שקל בהסכם פשרה בתביעה של 3.65 מיליון שקל

איפקס הנפקות ואיפקס קפיטל מרקט תבעו מחברת הקנאביס את הכסף, בטענה שלא שילמה להן את דמי הייעוץ ועמלות גיוס ההון שמגיעות לה בזכות פעולותיה במיזוג קנביט והון אחזקות; קנביט תיקון עולם: "מדובר בנושא שולי מהעבר, שהסתדר והחברה שמה אותו מאחוריה"

צלי גרינברג 10:4329.07.20

חברת הקנאביס הרפואי קנביט תיקון עולם דיווחה הבוקר (ד') כי הגיעה להסכם פשרה עם איפקס הנפקות ואיפקס קפיטל מרקט במסגרתו תשלם להן 2.15 מיליון שקל. זאת בעקבות תביעה בהיקף 3.65 מיליון שקל שהגישו בספטמבר החברות נגד קנביט ונגד פעילות הקנאביס שלה, בטענה שלא שילמו דמי ייעוץ ועמלות גיוס הון. דבר התביעה נחשף בזמנו בכלכליסט.

 

איפקס החזיקה בשליטה בשלד הבורסאי הון אחזקות, שאליו מוזגה פעילות הקנאביס הרפואי של קנביט בנובמבר האחרון. ב־29 בינואר 2019 נחתם הסכם עם קבוצת משקיעים בראשות ברק רוזן להשקעת 24 מיליון שקל בחברה, והקבוצה השלימה את השתלטותה על החברה ביוני 2019, עם אחזקה של 52% מהמניות, לאחר שהנפיקה 19% ממניותיה תמורת 31.4 מיליון שקל והשקיעה בעצמה 32 מיליון שקל.

 

 

 

חממת קנאביס רפואי של תיקון עולם חממת קנאביס רפואי של תיקון עולם

 

 

בכתב התביעה שהגישה איפקס בספטמבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נטען כי הן המיזוג, הן המגעים והובלת ההשקעה של קבוצת המשקיעים, והן הזכאות לגיוס הציבורי נעשו על ידיה, וכי למרות הסכמים עמה, קנביט מתנערת מהתשלומים שהיא חבה לה.

 

איפקס טענה אז כי היא זו שהתוותה את מהלך הגיוס הציבורי, שבמסגרתו גייסה קנביט 31.4 מיליון שקל, היא זו שהכירה את החברה לברק רוזן וגישרה בין הצדדים לכדי עסקה שצלחה כמה משברים ובסופה הושקעו בקנביט 31 מיליון שקל בגיוס פרטי, וכי במסגרת הסכם המיזוג מונתה כרכז, חתם ומפיץ בלעדי בגיוסי ההון הפרטיים והציבוריים של החברה למשך שנתיים ממועד השלמת הגיוס.

 

בתגובה לפניות עורכי הדין של איפקס שלחו אז באי כוחה של קנביט מכתב שבו נאמר כי "לאיפקס מעולם לא ניתנה זכות קנויה ובלתי מותנית לשמש כמפיץ בהנפקות קנביט, לא כל שכן לקבל דמי הפצה או ייעוץ על הנפקה שלא הובלה בידי איפקס, שהיא לא שימשה בה כמפיץ. הניסיון של איפקס להתעלם מלשונו הברורה של הסכם המיזוג, אשר היא היתה בין מנסחיו (בהיותה בעלת השליטה בקנביט במועדים הרלבנטיים) הוא לכל הפחות לא ראוי".

 

קנביט תיקון עולם, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 184.5 מיליון שקל, ירדה ב-41.92% מתחילת השנה. מהחברה נמסר: "מדובר בנושא שולי מהעבר, שהסתדר והחברה שמה אותו מאחוריה"

x