$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סמנכ"ל האשראי של ישראכרט פורש במפתיע אחרי שבעה חודשים בלבד

אורי שוקר מונה לתפקיד רק בדצמבר האחרון, על ידי המנכ"ל רון וקסלר, ואתמול הודיע במייל לעובדים על עזיבתו; שוקר אמר לכלכליסט כי עזב בעקבות הזדמנות עסקית חדשה

גולן חזני 14:4723.07.20

עזיבה מפתיעה בצמרת ישרכארט. לכלכליסט נודע כי אורי שוקר, סמנכ"ל האשראי שמונה לתפקיד רק בדצמבר האחרון עוזב אחרי פחות משמונה חודשים בלבד. שוקר אמר לכלכליסט כי הוא עוזב בעקבות הזדמנות עסקית חדשה. הוא הודיע על העזיבה אתמול במייל לעובדים.

 

שוקר היה בעבר מנכ"ל 365 פיננסים וכן מנהל חטיבת האשראי בכאל. בסוף 2019 גייס אותו מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר לחברת האשראי, כאשר המטרה המרכזית לשמה הובא הייתה לטייב את תיק האשראי של החברה וכן להגדיל את התיק שהיה קטן ביחס לנתח השוק של ישראכרט בישראל.  

אורי שוקר אורי שוקר צילום: עמית שעל

 

 

לפי חודש פירסמה ישראכרט תוצאות חלשות לרבעון הראשון של 2020, אשר הושפע ממשבר הקורונה. החברה דיווחה על צניחה של 86% ברווח הנקי שעמד על 10 מיליון שקל בלבד לעומת 74 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

הצניחה ברווח נבעה מזינוק בהפרשות להפסדי אשראי, בשל המשבר. סך ההפרשות להפסדי אשראי עמד על 102 מיליון שקל, כמעט כפול לעומת הרבעון הקודם (הרבעון הרביעי של 2019). ברוב הגופים הפיננסים שפרסמו דוחות לרבעון הראשון, עיקר העלייה בהוצאות נרשם בסעיף ההפרשות הקבוצתיות - קרי צפי להפסדי אשראי בעקבות גל פשיטות הרגל הצפויה במשק. אולם בישראכרט נרשם גם גידול משמעותי במחיקות האשראי - כלומר בנזקי אשראי שכבר התגלו. המחיקות נטו עמדו ברבעון הראשון על 47 מיליון שקל, זינוק של 88% לעומת הרבעון הקודם.

x