בורסת ת"א

לא מאמינים בעבודה מהבית: אפי נכסים רוכשת בניין משרדים בפולין ב-100 מיליון יורו

חברת הנדל"ן המניב לא נבהלת מהקורונה - חודשיים וחצי לאחר שדיווחה על אזהרת רווח, חתמה עם חברה הולנדית לרכישת בניין משרדים בוורשה; התשואה השנתית הממוצעת נטו ביחס לתמורה מוערכת בכ-6.15%; אבי ברזילי, מנכ"ל אפי נכסים: "למרות כל ההערכות על עבודה מהבית, מה שישפיע יותר על ענף המשרדים הוא מצב הכלכלות, שבמיתון יפגע ובצמיחה ישגשג"

צלי גרינברג 10:3723.07.20

חברת הנדל"ן המניב אפי נכסים דיווחה הבוקר (ה') כי חתמה עם חברה הולנדית על הסכם בלתי מחייב לרכישת בניין משרדים בגודל 43 אלף מ"ר בעיר וורשה בפולין, תמורת 108.5 מיליון יורו, המייצגים את שווי הנכס.

 

החברה מציינת כי לאחר הורדת התאמות, הכוללות בעיקר הטבות שונות שעתידות להינתן לשוכרים, תעמוד על תמורה של כ-100 מיליון יורו, וכי התשואה השנתית הממוצעת נטו ביחס לתמורה מוערכת על ידה בכ-6.15%.

 

 

אבי ברזילי, מנכ"ל אפי נכסים אבי ברזילי, מנכ"ל אפי נכסים צילום: תמר מצפי

 

אבי ברזילי, מנכ"ל אפי נכסים, אמר ל'כלכליסט' כי "מדובר בנכס הראשון שאנו רוכשים בוורשה, המושכר ל-2 שוכרים: סיטי בנק וחברת סלולאר גדולה, שנמצאים בהסכמים של 8 שנים קדימה כל אחד. התחלנו לעבוד על רכישת בניין המשרדים עוד לפני הקורונה, בתחילת השנה, אך הנכס יצא מהשוק, ומאז חזר. התמורה ששילמנו נמוכה יותר מזו שכיוונו אליה עת בחנו הנכס בתחילת השנה, אך לא נמוכה באופן דרמטי".

 

מה דעתך על מניית אפי נכסים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לשאלה אם זה הזמן לרכוש בניין משרדים, כאשר ההערכות הן כי הענף ייפגע בעקבות הקורונה, ענה ברזילי: "ברור שבזמן הקצר יותר עובדים יעבדו מהבית, אם יתאפשר להם, שכן יש מגיפה בחוץ. אבל למרות כל ההערכות, שהן פחות כלכליות ויותר מבטאות השקפת עולם, בתקופה שלאחר הקורונה אנשים יחזרו לעבוד במשרדים וההשפעה על הענף תהיה מינורית, אם בכלל. כן ישנה אפשרות כי האופן ספייס (מקומות עבודה במרחב פתוח) והחללים המשותפים יתמעטו, בשל הרצון לייצר ריחוק חברתי. מה שעתיד להשפיע יותר על ענף המשרדים הוא מצב הכלכלות בעולם, שבהינתן מיתון ייפגע, ובהינתן צמיחה – ישגשג".

 

הודעת החברה על הרכישה מגיעה כחודשיים וחצי לאחר אזהרת הרווח עליה דיווחה לציבור המשקיעים, ששבוע לאחר מכן גובתה בדו"ח החברה לרבעון הראשון שהציג הפסד של 244 מיליון שקל.

 

ברזילי: "אזהרת הרווח נבעה מירידת שווי הנכסים, בעיקר הקניונים ברומניה, ולא הייתה פגיעה בתזרים. אנו מאמינים בשוק המשרדים וממשיכים לקבל מימון בריביות כפי שהיו לפני הקורונה המאפשרים לנו לשמור על מרווח תשואה גבוה העומד על יותר מ-4%. וברכישה בפולין מדובר בשוכרים שעתידים להישאר עימנו כמעט עד סוף העשור, כלומר הרבה אחרי תקופת המיתון שצופים. אנו גם משלימים את רכישת פרוטפוליו הנכסים ברומניה (4 בנייני משרדים תמורת 290 מיליון אירו), ועם העסקה בוורשה מגוונים את מקורות ההכנסה שלנו".

 

אפי נכסים, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 2.8 מיליארד שקל, ומוחזקת על ידי מגה אור (20.18%), ביג (22.14%), והמוסדיים כלל (11.37%), הפניקס אקסלנס (8.35%), ופסגות (7.34%), ירדה ב-40% מתחילת השנה.

x