$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דסק"ש מוכרת את כלל אחזקותיה בשופרסל - בשווי שוק של 1.53 מיליארד שקל

לכלכליסט נודע כי דסק"ש, המחזיקה ב-26% ממניות שופרסל ומצויה בשליטת אדוארדו אלשטיין, יוצאת בשעה זו למהלך של מכירת כל מניותיה בחברה; היום צפויה דסק"ש לקבל ביקושים רק למחצית מהמניות בשל כמותן הגדולה; שופרסל תהפוך בעקבות המהלך לחברה ללא גרעין שליטה; מניית שופרסל מגיבה בירידות של 4%, דסק"ש מזנקת ב-8%

גולן חזני 15:3822.07.20
אדוארדו אלשטיין בדרך ליציאה סופית מהאחזקות בשופרסל. לכלכליסט נודע כי דסק"ש המחזיקה ב-26% ממניות שופרסל ומצויה בשליטת אלשטיין, יוצאת בשעה זו למהלך של מכירת כלל אחזקותיה בחברה. מניית שופרסל הגיבה בירידות של 4%, דסק"ש מזנקת ב-8%, אג"ח שלה בעליות מתונות יותר. 

 

מאחר שמדובר בכמות עצומה של מניות, יתכן שהמהלך יארך יותר מיום אחד, והיום תצליח החברה לקבל ביקושים רק לכמחצית מהמניות.

 

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: איתן שגב

 

את המכירה מרכזת חברת החיתום של בית ההשקעות אפסילון שפנתה לגופים המוסדיים הגודלים לרכוש את המניות. שופרסל נסחרת בשווי 5.9 מיליארד שקל ולאחר ירידה בשוויה היא חוותה תקופה טובה של מכירות במשבר הקורונה. שווי המניות של דסק"ש בשופרסל עומד על 1.53 מיליארד שקל.

 

דסק"ש החזיקה בעבר בשליטה בשופרסל אבל החלה למכור את אחזקותיה במהלך 2018, עד שירדה ל-26% והפסיקה להחזיק בשליטה. עתה היא נפטרת מיתרת המניות. שופרסל, המנוהלת בידי איציק אברכהן, תהפוך בעקבות המהלך לחברה ללא גרעין שליטה.

 

מעיין בק, אנליסטית הקמעונאות של לאומי פרטנרס, "המכירה נובעת אך ורק ממצוקת המזומנים של קבוצת אי.די בי. סביר להניח שתיעשה במחיר הנמוך ממחיר השוק כיום. ההשקעה בשופרסל במחירים כאלה היא אטרקטיבית לאור איכות החברה ולאור הסרת העננה של מכירת מניות דסק״ש. אנו נותרים בהמלצת תשואת יתר על המניה במחיר יעד של 27 שקל למניה, המשקף אפסייד של כ-10% על מחיר השוק הנוכחי. להערכתנו, המהלך פותח פתח להקמת גרעין שליטה דרך רכישות המוסדיים בבורסה״.

x