$
שווקי חו"ל

בעקבות הונאת הענק שמטלטלת את גרמניה: וויירקארד הגישה בקשה לחדלות פירעון

במסגרת הפרשה הודה מנכ"ל ענקית התשלומים מרקוס בראון כי הוא "לא מוצא" 1.9 מיליארד יורו - שני שליש מהכנסות 2019; בחברה אמרו כי הסכום כנראה לא היה קיים מלכתחילה; בראון התפטר בעקבות החשיפה, נעצר ושוחרר בערבות

שירות כלכליסט 12:1025.06.20

ענקית התשלומים הגרמנית וויירקארד (Wirecard) הגישה בקשה לחדלות פירעון, בעקבות החור של 1.9 מיליארד יורו שהתגלה במאזן החברה - רבע מכלל המאזן.  

החברה, המתמחה בעיבוד תשלומים, הודיעה היום (ה') כי הגישה בבית המשפט במינכן בקשה לפתיחה בהליך פשיטת רגל, זאת על רקע "חדלות הפירעון המתקרבת של החברה וחובות יתר".

 

המסחר במניית החברה הופסק לאחר ההודעה. מאז נחשף בשבוע שעבר המחסור במאזן, כשפירמת רואי החשבון EY סירבה לאשר את דוחות 2019, צנחה המניה בקרוב ל-90% ומחקה כמעט 12 מיליארד דולר משווי השוק של ווירקארד.

 

 

המנכ"ל הפורש מרקוס בראון, על רקע מטה החברה באשהאם המנכ"ל הפורש מרקוס בראון, על רקע מטה החברה באשהאם צילום: איי אף פי אם סי טי

 

 

 

מנכ"ל החברה מרקוס בראון התפטר בעקבות הפרשה, והחברה הודיעה הודיעה כי הכסף אכן ככל הנראה לא היה קיים מלכתחילה.

 

הפרשה המשיכה להתרחב אתמול, כשהפרקליטות במינכן הודיעה כי עצרה את המנכ"ל לשעבר בראון בחשד לזיוף חשבונאי וניפוח המאזן. בראון, שהתפטר מתפקידו ביום שישי, שוחרר בערבות.

 

וויירקארד נחשבה בתחילת דרכה להצלחה בתחום הפינטק הגרמני, ואף ב-2018 החלה להיסחר במדד המניות המוביל של המדינה דאקס במקומה של מניית קומרצבנק.

x