$
בורסת ת"א

קמהדע: השלמנו ייצור נוגדן מבוסס פלסמה אנושית לקורונה

חברת הביופרמצבטיקה מתכוונת להתחיל מחקר קליני בחולי הנגיף המאושפזים בישראל במהלך הרבעון השלישי של 2020; החברה אף מתכננת להרחיב את הטיפול לשוק האמריקאי, אם תקבל את אישור ה-FDA; עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע: "למיטב ידיעתנו, קמהדע היא החברה הראשונה בעולם שהשלימה ייצור של נוגדן מבוסס פלסמה אנושית לטיפול במחלת הקורונה"; המניה קופצת ב-5% בת"א

הגר רבט 15:0617.06.20
חברת קמהדע הודיעה היום כי השלימה את ייצור ושחרור המנה הראשונה של הנוגדן מבוסס פלסמה אנושית לטיפול במחלת הקורונה והמוצר זמין לטיפול חמלה בישראל. ייצור נוסף נמצא בתהליך. 

 

חברת הביופרמצבטיקה הישראלית, המתמחה במוצרים מבוססי פלסמה, עשתה שימוש בטכנולוגיית טיהור הנוגדנים שלה בהליך ייצור הנוגדן. מהחברה נמסר כי היא מתכוונת להתחיל מחקר קליני שלב 1/2 בחולי COVID-19 מאושפזים בישראל במהלך הרבעון השלישי של 2020, לאחר אישור הפרוטוקול על ידי משרד הבריאות.

 

 

מעבדה של קמהדע מעבדה של קמהדע

 

פיתוח נוגדנים מבוססי פלסמה מחולים שהבריאו הוא הליך שמיועד לרוב לטיפול בחולים בשלב מתקדם. לא מדובר בחיסון למחלה, אלא בטיפול יקר וחד־פעמי לחולי קורונה. לקמהדע ניסיון אורך שנים בפיתוח נוגדנים כאלה, בין השאר למחלת הכלבת ומחלות נוספות.

 

בנוסף, על מנת להרחיב את תוכנית הפיתוח הקליני שלה לארה"ב, קמהדע, בשיתוף עם קדריון ביופארמה, מתכוונת לערוך פגישת טרום הגשת מחקר עם מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) בתחילת הרבעון השלישי כדי לקבל את הסכמת ה-FDA לתוכנית הפיתוח הקלינית המוצעת.

 

קדריון אוספת בימים אלה פלסמה מחולים אמריקאים שהחלימו מ- COVID-19 שתשמש את קמהדע לייצור מנות נוספות של המוצר. קדריון אוספת את הפלסמה באמצעות רשת מרכזי האיסוף שלה KedPlasma ב-23 מרכזי איסוף פלסמה, מאושרי FDA, ברחבי ארצות הברית.

 

עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע מסר: "למיטב ידיעתנו, קמהדע היא החברה הראשונה בעולם שהשלימה ייצור של נוגדן מבוסס פלסמה אנושית לטיפול במחלת הקורונה (COVID-19). הישג זה מאמת את יכולות הפיתוח והייצור המתקדמות שלנו לנוגדנים מבוססי פלסמה והיכולת שלנו למקד במהירות את מאמצינו במתן פתרונות פוטנציאליים להתפתחות מצביי מגפה. אנו צופים להתחיל ניסוי קליני שלב 1/2 בישראל במהלך הרבעון השלישי ומרחיבים במקביל את תוכנית הפיתוח הקליני לארה"ב עם קדריון, שותפתנו. אנו מאמינים כי קמהדע וקדריון, שתי חברות מובילות בתחום חלבוני הפלסמה, ממוצבות באופן ייחודי ליצור השפעה חיובית בטיפול בחולי COVID-19". 
x