שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח של כנפיים לחברה: לא להזרים הון לאל על

במכתב ששלח הנאמן יוסי רזניק הוא מזהיר כי "הזרמת הון לאל על היא על פניה חסרת היגיון כלכלי, ויש בה לסכן באופן מהותי את יכולת החברה לשרת את חובותיה"; חברת התעופה נקלעה לקשיים בחודשים האחרונים, כחלק ממשבר הקורונה שהשבית את הטיסות ברחבי העולם

גולן חזני 21:2803.06.20

מחזיקי האג"ח של כנפיים, בעלת השליטה באל על, מודאגים מהאפשרות שכנפיים תזרים הון לאל על ודורשים ממנה מסמך סטנד-סטיל, שלפיו לא תבצע שינוי בנכסי החברה בלי ליידע את נושיה. במקביל הם מבקשים מהחברה לא להזרים הון או להגדיל מינוף לצורך ביצוע השקעות באל על ללא שתתן התראה פומבית זמן סביר מראש ובכתב.

 

"מצבה של החברה מאתגר ביותר, והיא עלולה להיגרר לתוך הרפתקה של מינוף מסוכן לצורך העמדת מימון לחברה הבת אל על באופן שיציב את הנושים של החברה בפני אפר במקום פאר", כתבו עו"ד עדי פיגל ודוד פרץ לדירקטוריון כנפיים ולמנכ"ל רונן ציוני במכתב שנשלח היום (ד').

 

 

יוסי רזניק, נאמן האג"ח יוסי רזניק, נאמן האג"ח צילום: יריב כץ

 

"הזרמת הון לאל על היא על פניה חסרת היגיון כלכלי, ויש בה לסכן באופן מהותי את יכולת החברה לשרת את חובותיה, במיוחד למחזיקי האג"ח", מוסיף המכתב שנשלח מטעם הנאמן יוסי רזניק.

 

רזניק מזכיר את הגרעון בהון החוזר של אל על בסך 601 מיליון דולר נכון לסוף 2019. בחודשים האחרונים הידרדר מצבה של אל על, שעצרה לחלוטין את טיסותיה הסדירות בשל משבר הקורונה, והיא מנהלת מו"מ לקבלת הלוואה של 400 מיליון דולר מהמדינה. המשבר מאפיין את כל חברות התעופה בעולם.

 

המחזיקים מבקשים שהזרמת הון לאל על תהיה רק באמצעות הזרמת הון מבעלי השליטה לכנפיים, בדרך של הנפקת זכויות.

x