$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

קבוצת פורמולה רוכשת את אופק צילומי אוויר לפי שווי של 60 מיליון שקל

פורמולה תרכוש 80% ממניות חברת הדאטה הגיאוגרפית. החברה היא אחת מקבוצות ה-IT הגדולות בישראל הנסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של כ-4 מיליארד שקל וזוהי כניסתה הראשונה לתחום

נווית זומר 08:5001.06.20

פורמולה מערכות נכנסת לראשונה לתחום הדאטה הגיאוגרפי ורוכשת 80% ממניות אופק צילומי אוויר. העסקה מתבצעת לפי שווי של כ־60 מיליון שקל.

 

פורמולה, שנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ־4 מיליארד שקל, היא אחת מקבוצת ה־IT הגדולות בישראל ובבעלותה החברות מטריקס, מג'יק וסאפיינס. כמו כן היא מחזיקה יחד עם התעשייה האווירית בחברת TSG, שפועלת בשווקים ביטחוניים. מנכ"ל הקבוצה הוא גיא ברנשטיין.

 

 

אופק, שמחזורה השנתי הוא כ־50 מיליון שקל, מעסיקה כ־100 מהנדסי גיאודזיה, אנשי תוכנה, גיאוגרפים, מפענחי תצלומי אוויר וטייסים. היא פועלת בישראל ובמדינות נוספות בפרויקטי מיפוי, חישה מרחוק ואספקת מידע גיאוגרפי, שנאסף על ידי מערכות צילום ולייזר המותקנות במטוסי החברה.

גיא ברנשטיין מנכ"ל פורמולה גיא ברנשטיין מנכ"ל פורמולה

 

באחרונה מיפתה עבור ממשלת קפריסין את שטח המדינה וסיפקה לה מידע טופוגרפי הנחוץ לתכנון תשתיות. לחברה 3 מטוסים המיועדים לצילומי אוויר בלבד וכן חיישנים שמותקנים ברכבים וממפים אזורים על הקרקע וציוד לצילום תלת־ממדי. בין לקוחותיה רשויות מקומיות, תעשיות ביטחוניות, משרדי ממשלה, חברת החשמל, רכבת ישראל וחברות הייטק.

 

מייסד אופק אודי פרידלנדר ימשיך בתפקידו כיו"ר וכך גם המנכ"ל דוד פרץ. לדברי פרידלנדר, החיבור עם פורמולה יסייע לאופק להתרחב בחו"ל וכן במיזמי חדשנות כמו מיפוי לרכב אוטונומי.

x