$
בורסת ת"א

ריבוי ימי הגשם ונגיף הקורונה חתכו 14% מהכנסות אינרום

חברת מוצרי הצביעה והבנייה רשמה ירידה של 18% במכירות הצבעים - ימי הגשם מונעים עבודות צבע חיצוניים; הקורונה ממשיכה להכות בחברה גם ברבעון השני - יחד עם תקופת חג הפסח ועיתוי סיום הרמאדן נרשמת ירידה של 21% בהכנסות מאז סוף הרבעון הראשון ובהשוואה לתקופה המקבילה ב-2019

צלי גרינברג 17:1127.05.20
חברת מוצרי הבנייה והצבע אינרום תעשיות בנייה פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020 במסגרתן הציגה ירידה של 13.7% בהכנסות ושל 14% ברווח הנקי, בעיקר כתוצאה ממשבר הקורונה.

 

הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2020 עמדו על 208.9 מיליון שקל בהשוואה ל-242.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. שליש מהירידה בהכנסות לרבעון מיוחס לשבועיים האחרונים של חודש מרץ ולקורונה, ושאר הירידה מיוחסת לריבוי ימי הגשם בתקופת הדו"ח בהשוואה לכמות ימי הגשם ברבעון המקביל אשתקד. ימי הגשם מונעים עבודות גמר בנייה שונות ובהם טיח וצבע חיצוניים.

 

 

מנכ"ל אינרום, נועם שצ'לקה מנכ"ל אינרום, נועם שצ'לקה צילום: קרן מזור

 

עיקר ההכנסות הגיעו מתחום הצבעים, ועמדו על 84.8 מיליון שקל - ירידה של 18.1% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. שאר ההכנסות נבעו מתחומי פתרונות בנייה ומוצרי גמר לבנייה, שירדו גם הם ב-17.4% ו-5.6% ועמדו על 59 מיליון שקל ו-67.1 מיליון שקל בהתאמה.

 

החברה מציינת כי החל מסוף הרבעון הראשון ועד לפרסום הדו"ח היא חווה ירידה של 21% במכירות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, הנובעת מחג הפסח, עיתוי סיום תקופת הרמדאן, ומשבר הקורונה.

 

הרווח התפעולי של החברה ירד ברבעון הראשון של השנה ב-15.3% ועמד על 35 מיליון שקל, וה-EBITDA ירד ב-12% ועמד על 45.1 מיליון שקל, בהשוואה ל-51.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

אינרום, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 1.3 מיליארד שקל ללא בעל שליטה, ואשר 62.31% ממניותיה מוחזקות על ידי המוסדיים: מגדל, אלטשולר שחם, הפניקס, כלל, פסגות והראל, הציגה מזומנים ושווי מזומנים בגובה 84.8 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון הראשון של 2020, בהשוואה ל-30.8 מיליון שקל בסוף הרבעון המקביל אשתקד.

 

נועם שצ'לקה, מנכ"ל אינרום תעשיות בנייה: "חודש יוני יהיה נטול חגים ומקווים גם נטול נגיפים, ומעריכים שהמומנטום של החזרה לשגרה יבוא לידי ביטוי בתוצאות הרבעון השני. יהיה קשה לפצות על אפריל ומאי, אבל יוני יכול לסייע לסיום רבעון שני בצורה אחרת"

 

נועם שצ'לקה, מנכ"ל אינרום תעשיות בנייה, אמר לכלכליסט כי "הרבעון ניקז אליו אירועים חיצוניים מאוד משמעותיים שהחלו עם עונה שהתאפיינה בכמויות ועוצמות גשם גבוהות, והמשיכה עם התפשטות נגיף הקורונה.

 

"זה אמנם הוביל לירידה במכירות, אך שמרנו על שיעורי הרווחיות שלנו, ואם מקזזים 3.4 מיליון שקל שהופרשו כחובות אבודים כתוצאה מהקורונה, אז שיעורי הרווחיות גבוהים אף יותר. בניקוי כל רימוני העשן הקבוצה הציגה את חוזקה והמשיכה לעבוד, לייצר ולספק סחורה גם בחודשי הקורונה. שבוע הבא מתחילים את חודש יוני, שיהיה נטול חגים ומקווים גם נטול נגיפים, ומעריכים שהמומנטום של החזרה לשגרה יבוא לידי ביטוי בתוצאות הרבעון השני. יהיה קשה לפצות על אפריל ומאי, אבל יוני יכול לסייע לסיום רבעון שני בצורה אחרת לגמרי. אנו עם הפנים קדימה ובמשא ומתן להשלמת עסקת פזקר מתוך היערכות לצמיחה של השווקים בהם אנו פועלים, אך יש אי ודאות שלא ניתן להתעלם ממנו".

x