$
שווקי חו"ל

וורנר מיוזיק של בלווטניק תונפק בנאסד"ק לפי שווי מקסימאלי של 13.3 מיליארד דולר

החברה, שתמשיך להיות בשליטת קבוצת אקסס של בלווטניק, מעוניינת לגייס בהנפקה עד 1.8 מיליארד דולר - וורנר מיוזיק תנפיק 70 מיליון מניות בטווח מחירים של בין 23 ל-26 דולר למניה

שירות כלכליסט 21:1326.05.20

קבוצת  וורנר מיוזיק של לן בלווטניק (Warner Music) עשתה היום (ג') צעד נוסף בדרכה להנפקה בבורסת נאסד"ק - החברה הודיעה כי בכוונתה לגייס עד 1.8 מיליארד דולר. החברה הגישה לרשות לני"ע בניו יורק את המסמכים לקראת ההנפקה הקרובה.

 

וורנר מיוזיק מתכוונת להנפיק 70 מיליון מניות בטווח מחירים של בין 23 ל-26 דולר למניה, ולפי שווי מוערך שבין 11.7 ל-13.3 מיליארד דולר. מניות החברה ייסחרו תחת הסימול WMG.

 

וורנר מיוזיק נמצאת בבעלות קבוצת אקסס (Access Industries), שבשליטת בלווטניק, שהוא גם הבעלים של כלל תעשיות ורשת 13. את הגיוס יובילו החתמים מורגן סטנלי, קרדיט סוויס וגולדמן זאקס. עם השלמת ההנפקה הראשונית, ל-WMG יהיו שני סוגי מניות - המניות שיונפקו מסוג A והמניות מסוג B שבהן תחזיק אקסס - מניות B ייצגו 99.2% מכוח ההצבעה ולפיכך אקסס תהיה "חברה נשלטת" (בניגוד לחלק גדול מהחברות הנסחרות בניו יורק, שהן ללא קבוצת שליטה).

 

החברה הגישה את הבקשה הראשונית להנפקה בחודש פברואר אך ביצועה בפועל נדחה בשל מגיפת הקורונה. בה בעת, החברה ציינה כי גם במהלך המשבר נרשמה עלייה בחלק מהנתונים הכספיים שלה.

 

ההכנסות הכוללות ירדו באפריל לעומת אפריל 2019. אך ההכנסות מסטרימינג צמחו ב- 12% (בהשוואה לחודש אפריל 2019) ל-183 מיליון דולר, וההכנסות מהוצאה לאור דיגיטלית עלו בשלושה מיליון דולר ל-22 מיליון דולר. חטיבת המוזיקה המוקלטת של החברה הניבה הכנסות של 3.84 מיליארד דולר בשנה הפיסקאלית 2019 – 86% מסך הכנסות החברה, על פי המסמכים. חטיבת המוזיקה המוקלטת של וורנר כוללת מוזיקאים כמו אד שירן, ברונו מארס וקארדי בי.

 

 

לן בלווטניק לן בלווטניק צילום: בלומברג

 

x