$
בורסת ת"א

בן משה מוביל עסקת בעלי עניין במאות מיליוני שקלים בחברות הציבוריות שבשליטתו

דור אלון תעביר את פעילות הנדל"ן שלה אל ריבוע כחול נדל"ן, תמורת הקצאת מניות לדור אלון בריבוע נדל"ן; מדובר בנכסים בהיקף של כ-730 מיליון שקל, שדור אלון צפויה למכור לריבוע כחול נדל"ן; המטרה של בעל השליטה היא כפולה: ריכוז הנדל"ן כולו בחברה אחת (ריבוע), שזו תחום ההתמחות שלה, והפרדה מעסקי האנרגיה, ומטרה נוספת היא הגדלת הפוזיציה של בן משה בעקיפין בריבוע כחול נדל"ן; צפויה התנגדות מצד בעלי מניות המיעוט בריבוע נדל"ן שידוללו במהלך

גולן חזני 15:3226.05.20
החברות אלון ריבוע כחול ודור אלון, שבשליטת מוטי בן משה, הודיעו לבורסה כי במסגרת עיסקת בעלי עניין גדולה שהן מבקשות לבצע, תעביר דור אלון את פעילות הנדל"ן שלה אל ריבוע כחול נדל"ן, תמורת הקצאת מניות לדור אלון בריבוע נדל"ן.

 

מדובר בנכסים בהיקף של כ-730 מיליון שקל שווי בספרים, שדור אלון צפויה למכור לריבוע כחול נדל"ן, ולקבל בתמורה מניות של ריבוע נדל"ן. הפרוייקט המרכזי הוא אלוני-ים בהרצליה פיתוח, פרוייקט בו לחברה יש זכויות בנייה ל-110,000 מ"ר של משרדים, שטחי מסחר וחניות. שווי הפרויקט מוערך בחצי מיליארד שקל.

 

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילומים: עמית שעל, נעה קסלר

 

הפרוייקט הגדול השני הוא מתחם אלון עין שמר שבו מחזיקה דור אלון 50% בשווי של 140 מיליון שקל ומייצר NOI שנתי לחברה של 9 מיליון שקל. מתחמי נדל"ן נוספים של החברה מוערכים בשווי 75 מיליון שקל, בראשו מתחם אלוני כפר סבא.

 

המטרה של בן משה היא כפולה: ריכוז הנדל"ן כולו בחברה אחת, שזו תחום ההתמחות שלה, והפרדה מעסקי האנרגיה. מטרה נוספת שממנה ייהנה בן משה היא הגדלת הפוזיציה שלו בעקיפין בריבוע כחול נדל"ן. כיום מחזיק בן משה ב-57% ממניות רבוע נדל"ן ו-70% בדור אלון. העיסקה תדלל את בעלי מניות ריבוע נדל"ן, בן משה והציבור, אבל בן משה יקבל במקביל בעקיפין, דרך השליטה שלו בדור אלון, את המניות שתנפיק ריבוע נדל"ן.

 

ריבוע נדלן נסחרת בשווי 2.13 מיליארד שקל, כך שהיא צפויה להנפיק מניות חדשות בהיקף של כשליש מהחברה. דור אלון נסחרת בשווי 1.11 מיליארד שקל.

 

ההתנגדות הצפויה לבן משה היא דווקא מצד בעלי מניות המיעוט בריבוע נדל"ן שידוללו במהלך. שתי החברות יקימו ועדות בלתי תלויות ומעריכי שווי שיקבעו את שווי הנכסים והמניות שיועברו בעיסקה.

x