$
קנאביס

בלעדי לכלכליסט

פסגות ומיטב דש נכנסות לקנאביס: ישקיעו 2 מיליון שקל בגיוס של שיח מדיקל

חברת הקנאביס הרפואי מתכוונת לגייס 20.1 מיליון שקל בהקצאת מניות פרטית בהובלת בית ההשקעות מור, שעתיד להשקיע כ-13 מיליון שקל תמורת כ-4.8% ממניות החברה; הגיוס ייעשה בהנחה של 7.4% ומיועד בעיקר לפעילות החברה ביוון

צלי גרינברג 11:1324.05.20

בתי ההשקעות פסגות ומיטב דש ישתתפו בגיוס של חברת הקנאביס הרפואי שיח מדיקל. 

שיח מדיקל דיווחה היום (א') כי חתמה על הסכמי השקעה לגיוס של 20.1 מיליון שקל ממוסדיים ומשקיעים פרטיים במסגרת הקצאת מניות פרטית.

 

הגיוס יובל על ידי בית ההשקעות מור, שעתיד להשקיע כ-13 מיליון שקל תמורת כ-4.8% ממניות החברה, וכי עתידים להשתתף בו גם אחת מקרנות הגידור של בית ההשקעות פסגות, ואחת מקרנות הסל של בית ההשקעות מיטב דש, שישקיעו יחד כ-2 מיליון שקל.

 

 

חממת קנאביס חממת קנאביס צילום: שאטרסטוק

 

 

הגיוס ייעשה לפי מחיר של 80.4 אגורות, המהווה הנחה של 7.4% על מחיר המניה בסגירת יום המסחר האחרון - 86.9 אגורות. יחד עם המוסדיים עתידים להשתתף בגיוס גם ניר זיכלינסקי, יו"ר החברה, ויעקב עמידרור, דירקטור בחברה, שישקיעו יחד 140 אלף שקל. החברה עצמה עתידה לבצע רכישה עצמית של מניות בהיקף של 1.5 מיליון שקל. סך המניות שיוקצו לטובת הגיוס יעמוד על 7.4% ובצירוף לאופציות שיבשילו בעתיד יעמדו בדילול מלא על 11.5%.

 

פסגות שללה בעבר השקעות בתחום הקנאביס, ובפורום שוק ההון של דן אנד ברדסטריט שנערך בפברואר 2019 אמר ברק סורני, מנכ"ל פסגות לשעבר, על חברות הקנאביס כי "התמחור בעולם הקנאביס מאתגר במיוחד לאור העובדה שהרגולציה המקומית והעולמית לא הוסדרה באופן מלא. התפקיד שלנו הוא לא לפעול לפי טרנדים אלא להשקיע בחברות הטובות ביותר בהתאם למחקרים וניתוחי עומק ובהתאם לרמת הסיכון בה בחרנו לפעול. אני מעריך שבסופו של דבר, חברות הפארם הגדולות ירכשו את החברות הטובות בתחום הקנאביס והם אלה שיובילו את הפעילות בשוק בעתיד".

 

שיח היא אחת משתי חברות הקנאביס הרווחיות הפועלות במסגרת ציבורית ופועלת מזה כעשור בתחום הקנאביס הרפואי. הדיווח על הגיוס פורסם במקביל לתוצאות הכספיות של הרבעון הראשון של 2020, במסגרתם הציגה עלייה של 31% בהכנסות ל-7.6 מיליון שקל, וזינוק של 62.7% ברווח הנקי ל-1.79 מיליון שקל. יתרת המזומנים בקופת החברה, טרום הגיוס, עמדו נכון לסוף הרבעון הראשון של 2020 על 27.8 מיליון שקל.

 

הכניסה של פסגות ומיטב דש לענף הקנאביס הרפואי מצטרפת להשקעה של 10 מיליון שקל של חברת הביטוח הפניקס בחברת הקנאביס קנביט בסוף 2019, להשקעה של 10 מיליון שקל מצד הכשרה ביטוח בטוגדר פארמה באפריל 2019 ולהשקעה של 8 מיליון בפנאקסיה שביצע בית ההשקעות נוקד קפיטל, בהובלת רועי ורמוס ושלומי ברכה - מנכ"ל פסגות לשעבר ומנכ"ל פסגות גמל ופנסיה לשעבר. כל ההשקעות נחשפו בכלכליסט.

x