$
בורסת ת"א

אלשטיין נכנע למשרד המשפטים: מכר 5% נוספים בגב ים

חברת נכסים ובניין שבשליטת אדוארדו אלשטיין כבר ירדה בדצמבר לאחזקה של 34.9% בגב ים כדי לעמוד בדרישת חוק הריכוזיות; משרד המשפטים ורשות ני"ע הבהירו כי האחזקה עדיין מקנה לנכסים ובניין את השליטה בחברה, ורמזו כי עליה למכור נתח נוסף

גולן חזני 15:2417.05.20
אדוארדו אלשטיין נכנע למשרד המשפטים ורשות ניירות ערך ומוכר 5% ממניות גב ים. נכסים ובניין שבשליטת אלשטיין הודיעה היום (א') כי מכרה 5% נוספים ממניות גב ים וירדה לאחזקה של 29.9% בלבד.

 

המניות נמכרו מחוץ לבורסה תמורת 191 מיליון שקל. דיסקאונט של 2.2% על מחיר הנעילה ביום חמישי. מניית גב ים מזנקת ב-8% לאחר ההודעה, ונראה שהמשקיעים אוהבים את העובדה שהחברה צועדת למצב של חברה ללא גרעין שליטה וללא אדוארדו אלשטיין כבעל שליטה.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: סיוון פרג'

 

 

דרישות חוק הריכוזיות מחייבות את הפירמידות העסקיות החל מסוף 2019 לרדת לשתי שכבות בלבד. נכסים ובניין כבר מכרה בדצמבר חלק מאחזקותיה בגב ים, שפועלת בתחום היזמות למגורים ומשרדים בארץ, וירדה לאחזקה של 34.9% בחברה.

 

לדעת נכסים ובניין, המכירה בדצמבר הוציאה אותה מהפירמידה של דסק"ש – נכסים ובניין – גב ים, שכן 34.9% אינם נחשבים שליטה.

 

עם זאת, משרד המשפטים ורשות ניירות ערך פנו לחברה לאחר הצפת הבעייתיות בכלכליסט, והודיעו כי מבחינתם האחזקה עדיין מקנה לנכסים ובניין שליטה בגב ים. לחברה נרמז כי עליה לרדת מאחזקתה, ולמרות שלא נמסר שיעור האחזקות נדרש ההערכות הן שמדובר ב-25%, כך שנכסים ובניין עשויה להידרש למכור נתח נוסף של 4%-5% מאחזקתה בגב ים.

 

אלשטיין השקיע כ-2.3 מיליארד שקל ברכישת השליטה באי.די.בי פיתוח שנמצאת בחדלות פרעון ומחזיקי האג"ח שלה עומדים לפנות לבית המשפט לדרוש פרעון מיידי של החוב.

x