$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

נציגות האג"ח של דלק תכנס בתחילת השבוע אסיפות לטובת "דיון והתייעצות"

זאת לאחר שעד אתמול לא נענתה דלק לדרישות הנציגות - לפעול להזרמת הון לחברה וההתחייבות שלא לשעבד נכסים לבנקים להם חייבת החברה 1.8 מיליארד שקל

גולן חזני 13:5108.04.20

נציגות מחזיקי האג"ח של קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, נערכת לכינוס אסיפות מחזיקי אג"ח כבר בתחילת השבוע.

 

נאמני הסדרות, הרמטיק משמרת ורזניק-פז-נבו פרסמו את הזימון לאסיפה ב-13.4, שתהיה אסיפה טלפונית. בזימון אין סעיף של העמדת החוב, בסך 6.1 מיליארד שקל, לפירעון מיידי, אבל יש סעיף שמשאיר אפשרות כזו תחת הניסוח של "דיון והתייעצות של מחזיקי איגרות החוב בנוגע לפעולות עתידיות".

 

 

לכלכליסט נודע כי הנציגות נערכת לצעד דרסטי זה לאחר שדלק לא השיבה עד היום לדרישה הכפולה של הנציגות שהועברה לה: מסמך סטנד סטיל שימנע ממנה להעביר בטוחות נוספות מהנכסים הפנויים של החברה לידי הבנקים הנושים של דלק, להם חייבת החברה 1.8 מיליארד שקל, ודרישה שנייה לפעול מיידית להזרמת הון לחברה. הנציגות ביקשה תשובה תוך יומיים שהגיעו לסיומם אתמול.

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: קבוצת דלק

 

"לא נשב מהצד בעת שתשובה משעבד את כל נכסי החברה החופשיים לבנקים. אילו הנכסים שמבטיחים, בין השאר, את החזר החוב למחזיקי האג"ח", אמר גורם מבין המחזיקים הגדולים.

 

באסיפות שיכונסו יועלה לדיון סעיף של העמדת החוב לפרעון מיידי. למחזיקים בניגוד לבנקים אין בטוחות לחוב אולם פעולה משפטית שלהם עלולה לגרום לבנקים הנושים להתחיל לפעול ולגרום לכדור שלג בחברה. הנציגות מורכבת מנציגי הראל מנורה ופסגות.

x