$
קנאביס

הקרן שייסד סר רונלד כהן נכנסת לקנאביס ותפיץ את מוצרי פנאקסיה הישראלית

חברת הפארמה נויראקספארם תפיץ בגרמניה את מוצרי הקנאביס הרפואי של פנאקסיה ישראל; קרן ההון סיכון אייפקס פרטנרס שייסד כהן מחזיקה בשליטה העיקרית בחברת הפארמה הגרמנית

צלי גרינברג 19:5901.04.20

הקנאביס ממשיך להוביל עסקאות גם בתקופת משבר הקורונה; חברת הקנאביס הרפואי פנאקסיה מעבדות ישראל דיווחה היום (ד') שחתמה על הסכם עם חברת הפארמה הגרמנית נויראקספארם (Neuraxpharm), לייצור, מסחור, הפצה ושיווק בלעדי של מוצרי פנאקסיה בגרמניה.

 

נויראקספארם היא אחת מחברות הפארמה הגדולות באירופה ומתמחה בתחום משככי הכאבים ותרופות למחלות מערכת העצבים המרכזית. היא נמצאת בשליטת קרן ההון סיכון אייפקס פרטנרס, שייסד סר רונלד כהן.

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה צילום: Jaron Levisohn

 

 

 

דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה ישראל, אמר לכלכליסט כי "ההסכם יחזק את מעמדה של פנאקסיה באירופה בשיווק מוצרינו לרופאים ולבתי המרקחת. פריסת תשתית המכירות הרחבה של נויראקספארם תאפשר לנו כניסה נוחה יותר לשווקי היעד, שהעיקרי בהם הוא גרמניה, הנחשבת לשוק הקנאביס הגדול בעולם אחרי ארה"ב. פנאקסיה מתמחה במוצרי קנאביס רפואי מתקדמים כדוגמת טבליות, שמנים ומוצרי שאיפה בסטנדרט תרופתי, ושיתוף הפעולה הזה יביא את המוצרים לשווקי אירופה".

 

 

סר רונלד כהן סר רונלד כהן צילום: אוראל כהן

 

 

נויראקספארם היא חברה פרטית הפרוסה ב-12 ממדינות איחוד האירופי: גרמניה, ספרד, צרפת, איטליה, צ'כיה, פולין, אוסטריה, שוויץ, סלובקיה, בריטניה, הונגריה ופורטוגל. ההערכות הן כי היא מחזיקה בנתח שוק של כ-80% בתחום תרופות ה-CNS ביבשת.

 

לחברה פורטפוליו של 130 תרופות פעילות להתמודדות עם מחלות מערכת העצבים המרכזית, ומכירותיה השנתיות מוערכות בכ-480 מיליון אירו. ד"ר יורג-תומאס דירקס, מנכ"ל נויראקספארם, מסר במסגרת ההסכם כי "אנו נרגשים להיות חלוצים בסקטור הקנאביס הרפואי הצומח במהירות, ולהרחיב את פורטפוליו מוצרי ה-CNS הקיים שלנו. הדבר מחזק את מעמדה של נויראקספארם כחברה מתמחה בגרמניה, ובמדינות נוספות באירופה".

 

שוק הקנאביס הגרמני מכיל כ-100 אלף מטופלים בשנה, מהם 60 אלף רוכשים המוצרים באמצעות ביטוח הבריאות של קופת החולים שלהם. השאר רוכשים ללא שיפוי ביטוחי, כאשר מחירי מוצרי הקנאביס הרפואי בגרמניה עומדים על כ-20 יורו בממוצע לגרם.

 

צפי הביקוש השנתי בשוק הגרמני עומד על עד 1.6 מיליון מטופלי קנאביס רפואי בשנת 2025, והערכות לשווי השוק לתקופה זו עומדות על כ-2.5 מיליארד יורו.

 

פנאקסיה ישראל נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 337.5 מיליון שקל, ולאחרונה דיווחה כי תחל ייצוא מוצריה לאירופה דרך מתקני החברה במלטה. בדוחות הכספיים לשנת 2019 שפרסמה שלשום הציגה זינוק של 307% בהכנסות ל-16.7 מיליון שקל בהשוואה ל-4.1 מיליון שקל ב-2018.
x