$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

מה וול סטריט יודעת שאנחנו לא?

כמעט בלי לשים לב וול סטריט השלימה יומיים חלומיים במדדים עם זינוק של 14%. מדוע זה קרה, האם המשקיעים בניו יורק הגיבו לתוכנית הגרנדיוזית של הבית הלבן או אולי יש סיבה אחרת. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 96

שי סלינס 15:5326.03.20

אין כל ספק כי יהיו עוד ירידות בשווקים. אפילו חדות. אבל אם אתם רוצים להיאחז בכל זאת במשהו אופטימי תיקחו את זה - וול סטריט סיימה השבוע (ד') יומיים רצופים של עליות (לראשונה מפברואר). ולא סתם עליות - זינוק של 14% בדאו ג'ונס ב-48 שעות.

 

 

 

 

העליות בניו יורק החלו בסמוך למועד פרסום תוכנית הסיוע ההיסטורית של הממשל האמריקאי. חברי הקונגרס אישרו בשיתוף עם הבית הלבן חבילת סיוע למשק בהיקף של 2  טריליון דולר. מדובר בסכום שווה ערך ל-10% מהתמ"ג האמריקאי, אבל מעבר לסכום - שהוא הגבוה בעולם שאושר עד כה על ידי ממשלה בתגובה למגפת הקורונה – גם הנגשתו לציבור יוצאת דופן. הוא יכלול שליחת צ׳ק בהיקף של 1,200 דולר לכל אזרח ותוספת של 500 דולר נוספים לכל ילד במשק הבית.

 

למעשה מדובר בתוכנית אשר תכליתה הוא סיוע לכלכלה הגדולה בעולם להיחלץ מהמשבר. סוג של אסטרטגיית יציאה. לא, אנחנו לא נמצאים בסוף המשבר וככל הנראה אפילו לא בשיאו אולם התוכנית משרה רוח חיובית על המשקיעים ומסמנת להם שכבר חושבים על איך לשקם את הכלכלה. ובמהירות.

 

אז מה קורה פה בעצם? האם באמת מדדי המניות בניו יורק הגיבו לתוכנית הממשל האמריקאי או אולי הבורסות התנתקו מהכלכלה האמיתית. האם יודעים שם בניו יורק משהו על המשבר שאנחנו לא? על כך דיברנו בפרק ה-96 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות אורי גרינפלד.

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 צילום: AP

 

x